Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Valník, den první: Pohádkové písničky, zdvižené prostředníčky a cukrová vata

Valnik_No10_divaci_01V rytmu disca, z dálky zblízka i v náručí? Tak to jsme asi někde trochu jinde. Červená, bílá, černá a Paroubek škodí lidem. To je ono! Třídenní punk-rockový festival Valník má za sebou letos první den. Až na krátký výpadek elektřiny ve stáncích s občerstvením proběhl bez potíží. Na dvou stagích se předvedli známí Znouzectnost, místní Totální nasazení, a celý den završily populární Tři sestry.

Valník, jenž tradičně probíhá v prostorách slánského Letního kina, letos slaví své první kulatiny. „Tento ročník je speciální v tom, že jsme pozvali takový výběr kapel z předchozích ročníků,“ říká jeden z pořadatelů festivalu. „Například Sestry letos jedou jen asi tři festivaly a jedním z nich je právě Valník. Nebo Děda Mládek, ten tu byl asi před pěti lety. Chtěli jsme i Tleskače, ale ti termínově nestíhali.“

Čtvrteční zahájení jubilejního ročníku dostala na starosti domácí kapela Bezvědomí se svou úsměvnou písní o současné české politice aneb kecama to končí a kecama to začíná. Na vedlejší stagi se zatím připravovali Falešný obvinění bojující proti fašismu, neonacismu a rasismu.

Pohádkovej Rivajvl, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Pohádkovej Rivajvl, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Co ale stojí za zmínku, jsou Pohádkovej Rivajvl, jejichž prostřednictvím se posluchači mohli vrátit do dětských let, když spustili rockově upravené písničky z českých pohádek. Na políčku v jetelíčku, tam, kde potok pramení, statistika je nuda a my jsme žáci 3. B. A řeknu vám, že jestli to nebude láska, tak jsou princové pěkně na draka… K tomu barevný popcorn a cukrová vata (tento stánek mě mezi nášivkami s nápisem Punk’s not dead a cédéčky skupiny E!E opravdu rozesmál). Nostalgici si přišli na své. Mně to bavilo.

Rozvrh pokračoval mimo jiné i slánskou skupinou Deratizéři v infantilních duhových montérkách vlastní výroby, přičemž jeden jako druhý připomínal bezstarostného strýčka Pompo.

Už během dopoledne, kdy se před pódiem procházeli fanoušci všech věkových skupin v tričkách s hesly Totální nasazení a Tři sestry, bylo jasné, které dvě formace se dnes budou bít o počet příznivců. Těžko soudit, kdo tento boj nakonec vyhrál. Možná Tři sestry. Ale tak maximálně o dva posluchače.

[imagebrowser id=39]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Valník, den první: Pohádkové písničky, zdvižené prostředníčky a cukrová vata