Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Valník, den druhý: Tržní ekonomika funguje už i v punku aneb sbírání kelímků letí

Valnik_No10_Sto zvirat_4Páteční den probíhal ve znamení punku, rocku, ska anebo bigbítu. Na své si přišel každý, program byl dnes skutečně pestrý. Vystřídaly se kapely Spínací špendlík, pražští SPS, skáčkoví Fast Food Orchestra či proslulí Sto zvířat.

Pořad zahájili v deset dopoledne kladenští Kapišto, lehce po poledni se představili sečtělí Spínací špendlík, kteří mimo jiné zapěli i kousek s názvem 1984. Válka je mír, svoboda otroctví, nevědomost síla.

Benjaming Band, Foto: Válav Kohout, Topzine.cz

Benjaming Band, Foto: Válav Kohout, Topzine.cz

Úspěch sklidila také skupina v kostkovaných skotských sukních, Benjaming band. Navzdory svému českému původu se do našich západoevropských skoro-sousedů vžili celkem přesně. Při výskoku baskytaristy se dalo poznat, že spodní prádlo při koncertech nevedou (5 bodů tomu, kdo to stihl vyfotit).

Následovali populární De Bill Heads. K nim snad ani nemám slov. Dlouho jsem se tak nezasmála, jako při jejich koncertě. Zpěvák této pětičlenné formace prokládal šokující písničky vulgárními vtípky, často adresovanými nezletilým punkerkám v minisukních.

Večer završilo seskupení Sto zvířat, kteří mají letošní festivalovou sezónu více než nabitou. Mohli jste je slyšet na Rock for People, v Přeštěnicích, na Mighty sounds, Sázavafestu a tak dále. Na Valníku poučili své fanoušky o tom, že nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama a že teď víš, když ráno vstáváš, že máš prostě držet hubu, sklopit hlavu, zmizet v davu akorát. Celý svůj koncert zakončila Zvířata mou oblíbenou Nikdy nic nebylo.

Do titulku jsem si bez dovolení dovolila použít větu jednoho z moderátorů. Jako každý rok, i letos na festivalu funguje výkup prázdných kelímků Gambrinus při ceně jedné koruny za jeden kelímek. Devatenáctiletý Michal z Prahy se pochlubil: „Teď mám přes dvě stovky kelímků, doufám, že si během všech dnů na ten fesťák vydělám. Za vstupenku jsem dal pětikilo, tak ještě jednou tolik.“

[imagebrowser id=41]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Valník, den druhý: Tržní ekonomika funguje už i v punku aneb sbírání kelímků letí