Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Válková, Fišarová, Bartošová, která bude příští Esmeraldou?

Michaela Deáková

Michaela Deáková

14. 4. 2011

Přes 70 zájemkyň se sešlo na pondělním konkurzu na hlavní ženské role do připravovaného muzikálu Quasimodo Divadla Hybernia. Že si nedovedete představit, jak takový konkurz vypadá? Nahlédněte do zákulisí zkoušek prostřednictvím následujících řádků.

FOTO: Martin Kukučka s Janou Burkiewiczovou na tiskové konferenci k připravovanému muzikálu Quasimodo Divadla Hybernia

Režisér Martin Kukučka s choreografkou Janou Burkiewiczovou Zdroj: muzikal-zvonik.cz

Podstatnou většinu zájemkyň tvořily herečky a zpěvačky české muzikálové scény, mezi nimi například Radka Fišarová (momentálně zpívající v muzikálu Touha Divadla Kalich nebo v muzikálu Kat Mydlář Divadla Broadway – recenze), Alžběta Bartošová (mladý talent ze Slovenska, můžete ji spatřit taktéž v muzikálu Kat Mydlář), nebo Radka Pavlovčinová (nyní hraje v muzikálu Robin Hood Divadla Kalich).

Uchazečky se musely prokázat nejen pěveckými, ale i tanečními schopnostmi. Tvůrci kladený důraz na taneční složku mohl být problémem pro nejednu z nich. Taneční část konkurzu byla sice krátká, ale o to složitější. Dynamickou choreografii plnou výskoků, pádů a moderních prvků zvládla jen hrstka zpěvaček. Stejně tak dělal většině zájemkyň problém i požadavek na zazpívání ukolébavky bez hudebního podkladu (skvěle si s ní poradily například Radka Pavlovčinová a Kamila Nývltová).

Halí belí některé neuměly

Kromě ukolébavky musela být odzpívána ještě jedna píseň, tentokrát již s doprovodem a dle vlastního výběru. Jednalo se o snad jedinou část konkurzu, kde si mohla být převážná většina uchazeček jistá. Písně si vybíraly podle svých hlasových dispozic. Vzhledem k povaze hlavní role Esmeraldy často zazněly francouzské a romské melodie, nejčastěji pak písně z muzikálu Jesus Christ Superstar, Bídníci, nebo Draculy. Zaslechnout jste však mohli písně i z muzikálů známých spíše v zahraničí, například Anastázie, Princ Egyptský, nebo Rent. K vidění byla i přehlídka nejroztodivnějších kostýmů dotvářejících atmosféru, avšak připomínající spíše pohádku tisíce a jedné noci.

FOTO: Jitka Válková na konkurzu k připravovanému muzikálu Quasimodo Divadla Hybernia

Před konkurzem se to skákalo (Česká Miss 2010 Jitka Válková)

Mohli jsme však spatřit i dosud médii neobjevené talenty, nebo raritky, například v podobě České Miss 2010 Jitky Válkové. Ta mě, ač přes nemuzikálový zjev dračice na jehlových podpatcích, překvapila svým hlubším řízným hlasem i profesionalitou pěveckého projevu (horší už to však bylo při choreografické části).

Vtipným a příjemným ozvláštněním konkurzu byl pěvecký výstup Radky Fišarové v podobě narychlo složeného a na telefonu napsaného vlastního textu ukolébavky.

Všechny tyto dámy se utkaly v boji o titulní role – Esmeraldy, Lily a Esmeraldiny matky Guduly – chystaného muzikálu Quasimodo, který má mít premiéru již tento rok 11. listopadu. Veškeré dosud známé podrobnosti ohledně příprav jsme vám přinesli už v předchozím článku. Dle slov režiséra muzikálu bude na post Esmeraldy vybráno 10 až 15 uchazeček, ze kterých se na základě druhého kola konkurzu dne 22. dubna vyberou dvě až tři Esmeraldy (počítá se i s alternacemi) a obsazení ostatních ženských rolí.

„Mockrát vám děkujeme, určitě se ozveme!“

Tato věta nejednou zazněla z úst choreografky Jany Burkiewiczové a režiséra Martina Kukučky. Konkurzu se však zúčastnili i někteří herečtí kolegové, mezi nimi byli třeba Tomáš Trapl, Marián Vojtko, nebo Jiří Korn a chybět nesměli samozřejmě ani hudební tvůrci Jan Maxián s Jakubem Prachařem a textař Petr Kolečko.

FOTO: Jiří Korn, Radka Fišarová a Kamila Nývltová na konkurzu k připravovanému muzikálu Quasimodo Divadla Hybernia

Jiří Korn jako host a Radka Fišarová s Kamilou Nývltovou na konkurzu (zleva)

Obsazení hlavních ženských rolí je tedy stále tajemstvím. Pondělní konkurz nám zatím poodhalil budoucí Gudulu, kterou si již najisto zahraje Radka Fišarová. Role Džali je obsazena Adélou Hájkovou a Zuzanou Kábrtovou. Zdenku Trvalcovou coby Lily budou alternovat Kamila Nývltová s Lucií Molnárovou. Konečný výběr bude znám po druhém kole konkurzu, jenž se uskuteční 22. dubna 2011.

S novou Esmeraldou se vám pak od listopadu v muzikálu Quasimodo představí i Jiří Korn, Ondřej Ruml, Tomáš Trapl, David Kraus, Roman Vojtek, Csongor Kassai, Marian Vojtko, Zdenka Trvalcová a mnozí další. Zpestření inscenace vytvoří svými akrobatickými performacemi duo Dae Men.

Quasimodo, kdysi se pro lásku umíralo

Divadlo Hybernia

Režie: Martin Kukučka

Hudba: Petr Kaláb, Jan Maxián, Jakub Prachař

Hrají: Jiří Korn, Ondřej Ruml, Tomáš Trapl, David Kraus, Zdenka Trvalcová, Radka Fišarová a další

Premiéra: 11. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Válková, Fišarová, Bartošová, která bude příští Esmeraldou?