Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Valentýn opět dobývá evropská města. Krize zažehnána!

Redakce

Redakce

12. 2. 2011

Svátek všech zamilovaných se nezadržitelně blíží. Někteří ho ignorují, jiní se naopak nemohou dočkat, až překvapí své drahé polovičky romantickým dárkem. Důsledky ekonomické krize pomalu doznívají, a tak není divu, že v kurzu jsou opět valentýnské víkendy v zahraničí. Kam vyráží Češi letos?

FOTO: Ilustrační foto

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Paříž, Řím, Londýn. Magická zákoutí, netradiční gastronomické zážitky, romantická panoramata. Ano, právě tyto aspekty lákají zamilované páry do nejznámějších evropských měst. Největší zájem mají Češi o města Řím, Paříž, Benátky, Amsterdam a Barcelona. A že jsou valentýnské pobyty tento rok in, dokazuje i fakt, že jejich poptávka vzrostla téměř o 10 % oproti předešlému roku.

Cestovní kanceláře i letecké společnosti se na tento meziroční nárůst velmi dobře připravily. Pro zamilované páry tak byly nachystány zvýhodněné valentýnské balíčky služeb do nejromantičtějších evropských měst. Ještě teď máte možnost využít například akce 1+1 zdarma na jízdenky u některých dopravců nebo last minutové víkendové zájezdy od nejrůznějších cestovních kanceláří.

I Praha figuruje v žebříčku nejromantičtějších evropských měst

Stejně jako přípravy na svátek zamilovaných ve velkých evropských městech vrcholí, tak i hlavní město Praha se připravuje na svátek sv. Valentýna, jež je zaručeně příslibem vyšších tržeb pro podnikatele jak v oblasti cestovního ruchu, tak i v jiných odvětvích. Předpokládá se totiž, že počet zahraničních turistů se o tomto víkendu zvýší až o 20 % oproti běžným únorovým víkendům.

A na co se mohou těšit zahraniční i tuzemské páry v restauracích po celé České republice? Speciální valentýnská menu. Ústřice, růžové víno. Kombinace chutí a vůní, jež podle studií rozněcují vášeň všech zamilovaných. Překvapení již máte, přesto chcete ještě něco unikátního? Pražský minipivovar U Medvídků bude i letos podávat 14. února červené pivo s růžovou pěnou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Valentýn opět dobývá evropská města. Krize zažehnána!