Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Valentýn jako příležitost pro první romantický polibek

Redakce

Redakce

14. 2. 2011

První políbení je něco, co slavnostně očekáváme, než to přijde. Něco, co v nás vyvolává pocity těšení, ale zároveň zděšení. Jaké to bude? Budu to umět? Nepokazím něco? A je jedno, jestli je to náš opravdu první polibek, nebo první polibek po dlouhé době či s někým novým.

Zdroj: Sxc.hu

Pokaždé to v nás zanechá onen motýlkový pocit v oblasti žaludku, hlavou jsme v oblacích a sotva se dotýkáme země. Polibek je cosi zvláštního, intimního. Pro spoustu lidí je polibek intimnější než milování.

Pamatujete si na film Pretty woman, kdy Julia Roberts poskytla Richardu Gerovi vše kromě políbení na rty? Ona věděla, že polibek je cosi víc. Je to způsob, jak říct miluji tě. Je to okouzlení, když zavřete oči a díváte se na toho druhého srdcem. Co krásnějšího vás může potkat?

Většina z nás si představovala svůj první polibek velmi romanticky. Na Valentýna, na první máj, pod rozkvetlou třešní, na Vánoce, kdy se kolem vznáší spousta sněhových vloček. První polibek však bývá často více komický než romantický. Přesto v našich vzpomínkách zůstane až do konce života.

Polibky bychom měli prožívat. Měli by pro nás být něčím, co se nám nedostane každý den. A je jedno, od koho je dostáváme, od přítele, manžela, maminky, dcery, dědy, babičky… Pokaždé vyjadřují jedno a to samé. Totiž lásku.

A pokud neumíme slovy říct, co to láska je, pak stačí jeden polibek a ten vyjádří vše lépe než jakkoli velké množství slov. Jestliže pro svého milého nemáte k Valentýnu žádný dárek, už se vám nechce nic shánět nebo už mají všechny obchody zavřeno, pak je polibek nad všechny dary světa!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Valentýn jako příležitost pro první romantický polibek