Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vaculík, Tofi a další herci muzikálu Děti Ráje nahrají desku audio pohádek

Redakce

Redakce

20. 4. 2011

FOTO: Sagvan Tofi!Fotogalerie!Jedno pondělní dopoledne se na kávu a chlebíčky sešli hlavní představitelé muzikálu Děti Ráje, aby společně rozjeli projekt nového pohádkového cédéčka pro děti. Své hlasy postavám propůjčí Míša Nosková, Sagvan Tofi, Lukáš Vaculík, Braňo Polák, Bořek Slezáček, František Pytloun a další.

FOTO: Sagvan Tofi

Sagvan Tofi nemůže na desce chybět, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Informační schůzka proběhla v nahrávacím studiu Svengali u pražského Pankráce, které již od 90. let pomáhá na svět albům interpretů všeho druhu. Jedním z důvodů, proč natočit CD s mluvenými pohádkami pro děti, byl jistě fakt, že někteří z herců jsou sami čerstvými či již ostřílenými rodiči. Například finalistka druhé řady SuperStar Míša Nosková či herec, zpěvák a autor samotného muzikálu Sagvan Tofi.

Právě Sagi na sebe jako vždy svým příchodem strhnul největší pozornost přítomných novinářů. Setkání bylo velmi neformální, aktéři se poprvé seznámili s texty Pohádek z Kunratického lesa od spisovatele Arnošta Víta a obdrželi své role. Průběžně se nechávali fotit u nahrávacího pultu se sluchátky na uších, aby i naši čtenáři věděli, jak to v takovém studiu vypadá.

Všichni byli plni humoru a pokud budou i jednotlivé pohádky takto uvolněné, mají se děti na co těšit. Doufejme, že nebude stanovena věková hranice pro poslech od osmnácti let. Můžeme ale čekat profesionální výkon, o to se režisér desky Jan Jiráň ze Studia Ypsilon již postará. Začátek ostrého nahrávání je plánován na tento týden.

Muzikál Děti Ráje již od svého uvedení v listopadu 2009 slaví na pražském Výstavišti obrovské úspěchy, lístky se rezervují několik měsíců dopředu. Kombinace mnoha známých písniček Michala Davida a sehraného hereckého obsazení je velmi lákavá a stále oslovuje i naši mladší generaci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vaculík, Tofi a další herci muzikálu Děti Ráje nahrají desku audio pohádek