Menu
TOPZINE.cz
Cestování

V Zoo Praha se narodila mláďata tygrů. Koťata se mají čile k světu!

Redakce

Redakce

27. 7. 2011

Zoologická zahrada v pražské Troji se může pyšnit úspěšným odchovem již třetí generace tygrů sumaterských. Na konci června se tygřici Surami narodily dvě zdravé tygří samičky.

FOTO: Mláďata tygra sumaterského

Vážení mláďat tygra sumaterského, Zdroj: Zoo Praha

Tygří mláďata se mají čile k světu. Chovatelé je pozorovali na monitorovacích kamerách umístěných v jejich porodním boxu. Ve třech týdnech proběhla první větší kontrola jejich zdravotního stavu. „Při té příležitosti jsme zjistili, že jde o zdravé a prospívající samičky o váze 3,16 a 3,40 kg,“ řekl kurátor savců Zoo Praha Petr Brandl.

V přírodě divoké Sumatry dnes žije pouze okolo 450 jedinců tygra sumaterského. Také v zoologických zahradách celé Evropy nenajdeme více než sto šelem tohoto kriticky ohroženého druhu. Proto je každý narozený tygřík pro pražskou zoo velkým úspěchem.

Malé tygřice jsou zatím závislé na matce, a proto obývají porodní boudu v Pavilonu kočkovitých šelem. Návštěvníci je však občas mohou spatřit i v expozici tygrů sumaterských. „O víkendu jsme jedno z koťat zahlédli ve vnitřní expozici. Buď ho tam vynesla matka Surami, nebo se samo odvážilo vzdálit se z boudy,“ vysvětlil Brandl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Zoo Praha se narodila mláďata tygrů. Koťata se mají čile k světu!