×
TOPZINE.cz

V Třeboni se již zítra rozjede Ekofilm

FOTO: Ekofilm!Speciál!Od 4. do 10. října budou jižní Čechy dějištěm 36. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm. Ten je již tradičně věnován životnímu prostředí, ale také přírodnímu a kulturnímu dědictví. V zahajovací den jsou pro diváky připraveny nejen filmy, ale také cyklojízda a koncert.

FOTO: Ekofilm
Centrem dění Ekofilmu je v Českém Krumlově Městské divadlo, Foto: Libor Sváček

V pondělí 4. října bude v Třeboni oficiálně zahájen další ročník MFF Ekofilm. Jak už zaměření festivalu napovídá, rozhodně jeho návštěvníky nečeká týden prosezený v kině. Příznivci pohybu by si neměli nechat ujít cyklojízdu S Ekofilmem kolem Světa, která odstartuje ve 14 hodin. O dvě hodiny později začne na Masarykově náměstí hrát skupina The Tap Tap, v půl páté zahájí festival na pódiu oficiální hosté a v 18 hodin bude v kině Světozor roztočen kolotoč ekofilmů zvláštním uvedením francouzského snímku Krásná zelená.

I další dny festivalu nabídnou bohatý doprovodný program. Kromě dalších kulturních akcí – koncertů, výstav, divadelních představení – je připraveno i množství zajímavých přednášek, diskusí a workshopů. Na těch bude probíráno nejen hlavní téma festivalu, tedy Mezinárodní rok biodiverzity. Svou účast na seminářích přislíbili mimo jiné zástupci Ministerstva životního prostředí, prezident Ekofilmu a profesor Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze Pavel Kovář nebo Vladimír Kořen, reportér České televize.

FOTO: Mongolsko - Ve stínu Čingischána
Mezi hosty festivalu bude i režisér filmu Mongolsko - Ve stínu Čingischána Pavol Barabáš, Zdroj: archiv Ekofilmu

Již v pondělí se program rozběhne také v Českých Budějovicích. V úterý zahájí kinobus v Plané nad Lužnicí svou pětidenní pouť po jihočeských městech. V pátek 8. října se festivalové dění přesune do Českého Krumlova, kde vyvrcholí sobotním večerním předáváním cen a nedělní přehlídkou vítězných filmů. Podle slov českokrumlovského starosty Luboše Jedličky je to pro město velká čest. „Usilujeme o to, aby naše město bylo stále nejen krásné, ale především zdravé,“ uvedl.

Pro další informace o festivalu, novinky a reportáže sledujte speciál o Ekofilmu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..