Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V Trabandu se svezlo celé Futurum

Redakce

Redakce

18. 2. 2010

Traband-perexVšichni příznivci dechna určitě vědí, že Traband není auto, nýbrž čtyřčlenná kapela, která už na české scéně existuje patnáct let. Včera, 17. února, jste mohli ve smíchovském klubu Futurum slyšet, jak jim to jede.

Zdroj: Kristýna Jindrová, Topzine.cz

Traband, Foto: Kristýna Jindrová, Topzine.cz

Když Traband nastoupili na podium a chopili se svých nástrojů, zpočátku poloprázdný sál se začal rychle plnit. Koncert netradičně zahájili písní Viděl jsem člověka a pokračoval dalšími známými songy, například Marií a Milovaným synem.

Od poslední vydané desky uplynuly už tři roky, a proto není divu, že zazněla spousta nových písní, jako je Kalná řeka, Učitelé nebo Kantorovy varhany. Přesto je ale někteří fanoušci znali, protože už je Traband na koncertech nějaký ten pátek hraje.

Charakteristický projev Jardy Svobody jako vždy nezklamal a všestranná Jana Kaplanová nezůstávala v jeho stínu. Ostatně celá kapela se po celou dobu hraní držela v pravém pruhu, takže chodci pod podiem byli spokojeni. Jen jednou musel řidič na deset minut zastavit a dát si malou přestávku, aby se mohli všichni zúčastnění občerstvit, včetně Janina trabandítěte Emilky.

Další příležitost svézt se Trabandem se naskytne v dubnu, kdy ve Futuru hodlají pokřtít dlouho očekávané nové album.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Trabandu se svezlo celé Futurum