×
TOPZINE.cz

V sprnu se těšte na sportovní krasavice i nové superhrdinské filmy

FOTO: obrázek z filmu Kapitán Amerika
Kapitán Amerika will be back, Zdroj: distributor filmu

Srpen je tady a Topzine.cz si pro vás připravil řadu poutavých témat. Podívejte se, na co všechno se můžete těšit!

Kapitán Amerika je tady! Zdroj: distributor filmu

Film a TV si popovídá s Jiřím Macháčkem

V srpnu do kin dorazí dva superhrdinové. Jeden ze stáje Marvelu (Captain America) a druhý od konkurenčního DC (Green Lantern). Na obě akční pecky vám přineseme recenze. K tomu můžete očekávat i hodnocení remaku starého hitu Zrození Planety opic nebo rozhovor s Jiřím Macháčkem k Mužům v naději. To vše spolu s nejnovějšími trailery, novinkami ze světa filmu i profily známých tvůrců najdete v rubrice Film a TV!

Hudba rozpitvá cestu singlu do rádií

Těšte se na tipy, jakou hudbu poslouchat k opalování na sluníčku. Poradíme vám, jakou nejlepší hudbu si vzít do auta a do letadla na cesty. Očekávat ale můžete i další zajímavé články ze světa hudby, například vám popíšeme, jakou cestou se singly dostávají do rádií. To vše můžete v srpnu očekávat od hudební rubriky Topzine.cz.

Literatura se připraví na podzim

Srpen je dobou odpočinku a dovolených, takže i my sbíráme síly, abychom se mohli věnovat podzimu, který bude literárními akcemi nabitý! Chystá se Státní cena za literaturu, Cena Franze Kafky, několik festivalů a hlavně 7. září proběhne v Domě čtení v Praze prezentace portálu Topzine.cz a Fanzine.cz. Přesto se v sprnu dočkáte dalších recenzí, rozhovorů a těm, kteří maturují v září, určitě přijde vhod náš čtenářský deník. Čtěte s námi a těšte se na září!

Technologie a hry rozpoutají válku konzolí

Během srpna se budeme věnovat především recenzím těch nejúspěšnějších her na konzoli PlayStation 3. Pod kůži se podíváme také souvislostem mezi vzrůstající agresivitou mladých lidí a jejich holdování videohrám, a sice v tematickém článku Kdo si hraje, nezlobí! Ústředním tématem měsíce srpna se pak stane zejména bitva konzolí. Redaktoři Marek Jedinák a Šimon Kolář zodpoví otázku, která konzole je v současnosti nejlepší. PlayStation 3 nebo Xbox 360?

Je lepší PS3, nebo Xbox 360? Zdroj: archiv

Divadlo zůstane u Shakespeara

Léto je v plném proudu, divadla mají prázdniny, ale to neznamená, že se v divadelním světě nic neděje. Největší událostí léta jsou jako každoročně Letní Shakespearovské slavnosti, z nichž už jste si mohli přečíst recenzi na letošní premiéru Zkrocení zlé ženy a na hru Veselé paničky windsorské. U Shakespeara zůstaneme i v srpnu a zhodnotíme nastudování inscenace Oko za oko – niečo za niečo s Ivanou Jirešovou a Martinem Trnavským v hlavních rolích.

Kromě inscenací na Pražském hradě vás v létě osvěží i Metropolitní léto hereckých osobností, kam se v srpnu vydáme za představením Zdravý nemocný a komedií Vše o ženách. Na závěr prázdnin se bude konat také festival Letní Letná, kde se objeví spousta zahraničních umělců, a my vám můžeme slíbit, že Topzine bude u toho.

Umění neopomene řadu výstav

Umění si pro vás na srpen připravilo další zajímavosti ze světa výtvarného umění i architektury. Ukážeme vám, jak se dá bydlet na vodě v obrovských plovoucích domech. Podíváme se na ty nejroztodivnější projekty a výtvory šílených výtvarníků – nechte se překvapit. Podíváme se společně i na oficiální výstavy. V Národní galerii končí výstava Rožmberků, v Plzni bude mít výstavu František Skála a v Galerii J. Frágnera můžeme obdivovat špičkovou českou architekturu.

Móda a styl představí nové podzimní trendy

Začneme se pomalu ale jistě dívat do podzimních a zimních kolekcí světových návrhářů i běžné konfekce. Podzim je období, kdy se mění trendy od základu, a co platilo na jaře, už je dávno passé. S námi se ale v návalu nových barev, materiálů, střihů a must have kousků neztratíte. A kdo by se z nového diktátu módy cítil nesvůj, může se s námi ponořit do dávné historie. Podíváme se, jestli má současný styl oblékání něco společného s tím starověkým a možná budeme překvapeni!

Cestování vám poradí s vízy

I tentokrát přinese rubrika Cestování zajímavé tipy na tradiční i netradiční dovolenou. Prožijeme kouzelný víkend v Říme, prozradíme nejkrásnější místa v Thajsku a pořádně se ochladíme při prozkoumávání Arktidy a Antarktidy. Protože k cestování do některých zemí jsou stále potřebná víza, poradíme vám, jak vyplnit formuláře a na co si dát při žádosti pozor. Vydáme se také po stopách slavných osobností jak historických, tak současných, a navštívíme města, ve kterých se narodily.

FOTO: Ledovec, Zdroj: sxc.hu
Zchladíme vás v Antarktidě, Zdroj: sxc.hu

Vzdělání a kariéra vám pomůže nastartovat kariéru

Měsíc srpen bude v rubrice Vzdělání a kariéra ve znamení odpočinkového čtení, dozvíte se například, jak účinně odbourat stres cvičením jógy. Vzhledem k tomu, že stále trvá čas letních brigád a značná část absolventů si navíc během letních prázdnin hledá svoji první stálou práci, budeme se více věnovat i oblasti kariéry. Přineseme vám tipy, které vám pomohou ke kariérnímu růstu, a také trochu zabrousíme do oblasti pracovně-právních vztahů: vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi fyzickou a právnickou osobou a mezi dvěma typy brigádnických smluv – dohodou o provedení práce a dohodou o pracovní činnosti.

Apetit představí seriál drinků letošního léta

Srpen odstartujeme sérií článků o oblíbených letních koktejlech, jako jsou Mojito, Cuba Libre, Tequila Sunrice, Sex on the Beach a řada dalších. Seznámíme vás s jejich vznikem, hlavními ingrediencemi, přípravou i tím, jak si je vylepšit. Pokračovat budeme v hodnocení restaurací a hospod. Těšit se můžete i na recenze pražských beergardens, jako jsou Riegrovy sady nebo Vyšehrad.

Sport vám ukáže sportovní krásky

Druhý prázdninový měsíc si s námi užijete ve znamení řady letních sportů. Abyste se v horkém měsíci trochu zchladili, zabrousíme i na ledovou plochu, konkrétně do slavné NHL či KHL. A pokud by vámi po exkurzu na hokejová kluziště zatřásl přílišný chlad, výběr krásek ze světa sportu vás zaručeně rozpálí na tu správnou srpnovou teplotu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..