Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V sprnu se těšte na sportovní krasavice i nové superhrdinské filmy

Radek Lang

Radek Lang

2. 8. 2011

Srpen je tady a Topzine.cz si pro vás připravil řadu poutavých témat. Podívejte se, na co všechno se můžete těšit!

Kapitán Amerika je tady! Zdroj: distributor filmu

Film a TV si popovídá s Jiřím Macháčkem

V srpnu do kin dorazí dva superhrdinové. Jeden ze stáje Marvelu (Captain America) a druhý od konkurenčního DC (Green Lantern). Na obě akční pecky vám přineseme recenze. K tomu můžete očekávat i hodnocení remaku starého hitu Zrození Planety opic nebo rozhovor s Jiřím Macháčkem k Mužům v naději. To vše spolu s nejnovějšími trailery, novinkami ze světa filmu i profily známých tvůrců najdete v rubrice Film a TV!

Hudba rozpitvá cestu singlu do rádií

Těšte se na tipy, jakou hudbu poslouchat k opalování na sluníčku. Poradíme vám, jakou nejlepší hudbu si vzít do auta a do letadla na cesty. Očekávat ale můžete i další zajímavé články ze světa hudby, například vám popíšeme, jakou cestou se singly dostávají do rádií. To vše můžete v srpnu očekávat od hudební rubriky Topzine.cz.

Literatura se připraví na podzim

Srpen je dobou odpočinku a dovolených, takže i my sbíráme síly, abychom se mohli věnovat podzimu, který bude literárními akcemi nabitý! Chystá se Státní cena za literaturu, Cena Franze Kafky, několik festivalů a hlavně 7. září proběhne v Domě čtení v Praze prezentace portálu Topzine.cz a Fanzine.cz. Přesto se v sprnu dočkáte dalších recenzí, rozhovorů a těm, kteří maturují v září, určitě přijde vhod náš čtenářský deník. Čtěte s námi a těšte se na září!

Technologie a hry rozpoutají válku konzolí

Během srpna se budeme věnovat především recenzím těch nejúspěšnějších her na konzoli PlayStation 3. Pod kůži se podíváme také souvislostem mezi vzrůstající agresivitou mladých lidí a jejich holdování videohrám, a sice v tematickém článku Kdo si hraje, nezlobí! Ústředním tématem měsíce srpna se pak stane zejména bitva konzolí. Redaktoři Marek Jedinák a Šimon Kolář zodpoví otázku, která konzole je v současnosti nejlepší. PlayStation 3 nebo Xbox 360?

Je lepší PS3, nebo Xbox 360? Zdroj: archiv

Divadlo zůstane u Shakespeara

Léto je v plném proudu, divadla mají prázdniny, ale to neznamená, že se v divadelním světě nic neděje. Největší událostí léta jsou jako každoročně Letní Shakespearovské slavnosti, z nichž už jste si mohli přečíst recenzi na letošní premiéru Zkrocení zlé ženy a na hru Veselé paničky windsorské. U Shakespeara zůstaneme i v srpnu a zhodnotíme nastudování inscenace Oko za oko – niečo za niečo s Ivanou Jirešovou a Martinem Trnavským v hlavních rolích.

Kromě inscenací na Pražském hradě vás v létě osvěží i Metropolitní léto hereckých osobností, kam se v srpnu vydáme za představením Zdravý nemocný a komedií Vše o ženách. Na závěr prázdnin se bude konat také festival Letní Letná, kde se objeví spousta zahraničních umělců, a my vám můžeme slíbit, že Topzine bude u toho.

Umění neopomene řadu výstav

Umění si pro vás na srpen připravilo další zajímavosti ze světa výtvarného umění i architektury. Ukážeme vám, jak se dá bydlet na vodě v obrovských plovoucích domech. Podíváme se na ty nejroztodivnější projekty a výtvory šílených výtvarníků – nechte se překvapit. Podíváme se společně i na oficiální výstavy. V Národní galerii končí výstava Rožmberků, v Plzni bude mít výstavu František Skála a v Galerii J. Frágnera můžeme obdivovat špičkovou českou architekturu.

Móda a styl představí nové podzimní trendy

Začneme se pomalu ale jistě dívat do podzimních a zimních kolekcí světových návrhářů i běžné konfekce. Podzim je období, kdy se mění trendy od základu, a co platilo na jaře, už je dávno passé. S námi se ale v návalu nových barev, materiálů, střihů a must have kousků neztratíte. A kdo by se z nového diktátu módy cítil nesvůj, může se s námi ponořit do dávné historie. Podíváme se, jestli má současný styl oblékání něco společného s tím starověkým a možná budeme překvapeni!

Cestování vám poradí s vízy

I tentokrát přinese rubrika Cestování zajímavé tipy na tradiční i netradiční dovolenou. Prožijeme kouzelný víkend v Říme, prozradíme nejkrásnější místa v Thajsku a pořádně se ochladíme při prozkoumávání Arktidy a Antarktidy. Protože k cestování do některých zemí jsou stále potřebná víza, poradíme vám, jak vyplnit formuláře a na co si dát při žádosti pozor. Vydáme se také po stopách slavných osobností jak historických, tak současných, a navštívíme města, ve kterých se narodily.

FOTO: Ledovec, Zdroj: sxc.hu

Zchladíme vás v Antarktidě, Zdroj: sxc.hu

Vzdělání a kariéra vám pomůže nastartovat kariéru

Měsíc srpen bude v rubrice Vzdělání a kariéra ve znamení odpočinkového čtení, dozvíte se například, jak účinně odbourat stres cvičením jógy. Vzhledem k tomu, že stále trvá čas letních brigád a značná část absolventů si navíc během letních prázdnin hledá svoji první stálou práci, budeme se více věnovat i oblasti kariéry. Přineseme vám tipy, které vám pomohou ke kariérnímu růstu, a také trochu zabrousíme do oblasti pracovně-právních vztahů: vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi fyzickou a právnickou osobou a mezi dvěma typy brigádnických smluv – dohodou o provedení práce a dohodou o pracovní činnosti.

Apetit představí seriál drinků letošního léta

Srpen odstartujeme sérií článků o oblíbených letních koktejlech, jako jsou Mojito, Cuba Libre, Tequila Sunrice, Sex on the Beach a řada dalších. Seznámíme vás s jejich vznikem, hlavními ingrediencemi, přípravou i tím, jak si je vylepšit. Pokračovat budeme v hodnocení restaurací a hospod. Těšit se můžete i na recenze pražských beergardens, jako jsou Riegrovy sady nebo Vyšehrad.

Sport vám ukáže sportovní krásky

Druhý prázdninový měsíc si s námi užijete ve znamení řady letních sportů. Abyste se v horkém měsíci trochu zchladili, zabrousíme i na ledovou plochu, konkrétně do slavné NHL či KHL. A pokud by vámi po exkurzu na hokejová kluziště zatřásl přílišný chlad, výběr krásek ze světa sportu vás zaručeně rozpálí na tu správnou srpnovou teplotu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V sprnu se těšte na sportovní krasavice i nové superhrdinské filmy