Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

V Singapuru rostou betonové stromy. Projdete se mezi nimi 50 metrů nad zemí

Redakce

Redakce

29. 7. 2012

V Singapuru byl na konci června pro veřejnost otevřen park, jehož největším lákadlem jsou obrovské betonové stromy. Jejich kmeny dosahují výšky až 50 metrů a spolehlivě tak konkurují okolním mrakodrapům.

OBR: Singapore Supertrees

Noční atmosféra je vytvářena díky solární energii, zdroj: gardensbythebay.com

Celý park tvoří komplex zahrad, který představuje formy vegetace z různých oblastí světa. Součástí je například i 35 metrů vysoký vodopád. Největší dominantou je ale les umělých stromů, jejichž kmeny jsou vytvořeny z betonu. Mezi nimi vedou visuté mosty, z nichž se návštěvníkům nabízí jedinečný výhled na zahrady pod nimi.

OBR: Singapore Supertrees Skyway

Chodníky mezi umělými stromy jsou až 50 metrů nad zemí.

Betonové kmeny stromů váží několik set tun. Kmeny stromů jsou obaleny ocelovými rámy, které mají vytvářet iluzi skutečné kůry. Větve jsou vytvořeny z tenkého drátu. Přestože stromy jsou zcela umělé, je na nich umístěna i skutečná vegetace z celého světa.

Park stojí za to navštívit i v noci. Odborníci na životní prostředí vytvořili projekt osvětlení celého areálu. Světla jsou umístěna na betonových stromech a energii čerpají ze slunce.

OBR: Singapore Supertrees in Night

Smyslem celého projektu je přinést do města zeleň a zvýšit tak kvalitu života.

Singapurský park je součástí většího projektu s názvem Gardens by the Bay, jehož cílem je vytvořit souvislý prstenec zeleně okolo zátoky Marina a zvýšit tak kvalitu života ve městě. Na celý projekt byla vypsána mezinárodní soutěž. Zahrady se celkově rozkládají na ploše 101 ha.

Park je přístupný veřejnosti a slouží jako místo odpočinku, ale zároveň i jako botanická zahrada. Do budoucna by se měl stát i místem konání festivalu Singapore Garden festival.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Singapuru rostou betonové stromy. Projdete se mezi nimi 50 metrů nad zemí