Menu
TOPZINE.cz
Luxusní móda

V šatech od Oscara de la Renty rozkvete každá žena

Petra Červená

Petra Červená

31. 5. 2011

FOTO: Oscar de la RentaMóda je jako poupě rudého tulipánu. Chvíli potrvá, než doroste, ale odměnou je každé ráno rozvíjející se květ. Přes poledne má snahu ukázat světu celou krásu rudé barvy a po posledním slunečním paprsku své okvětní listy zase ukryje.

FOTO: Oscar de la Renta, kolekce jaro/léto 2011

Romantika po francouzsku, Zdroj: oscardelarenta.com

Stejně, jako neodoláte kouzlu něžných květin, tak obdivovatelky haute couture, jejichž bankovní konta vykazují kladné a hlavně vysoké hodnoty, jen těžko odolají vábení modelů Oscara de la Renty. Většina z nás se však musí smířit s touhou bez doteku. Ale i nenaplněná přání mají svá pozitiva.

Stále na výsluní

To, že se ve vašem bytě, s největší pravděpodobností, neocitne kolekce světoznámého návrháře s odhadní hodnotou vyšší než nově postavené luxusní byty, má výhodu v podobě chabé útěchy. Inspiruje k lidské tvořivosti, k pokusu o více či méně podařené kopie. Jako bílé šaty s délkou ke kolenům a pasem zvýrazněným úzkým páskem. Pozornost na sebe poutají hlavně velkými kapsami umístěními na předním díle a volánky z krajky.

FOTO: Oscar de la Renta, kolekce jaro/léto 2011

Společenské šaty s pořádnou dávkou luxusu

Oscar de la Renta má už dlouhá léta zapůjčené žezlo krále módy a jen tak se ho nevzdá. Byť mu 22. července bude 79 let, jeho tvorba stále udává směr. Oscarův nezaměnitelný rukopis poznáte na první pohled. Ženy v jeho šatech září jako pole rozkvetlých slunečnic, kytice bílých trnitých růží nebo růžová orchidej. Každá si najde tu svou nejoblíbenější květinu a Oscar de la Renta nechá ženskou krásu pouze rozkvést.

Od malířství k návrhářství

Módní návrhář se narodil v Dominikánské republice na ostrově Hispaniola. Studoval malbu v Madridu v prosluněném Španělsku, kde sbíral své první zkušenosti s módou, jejím třpytem i skrytým tvrdým konkurenčním bojem, a to u slavného návrháře Cristobala Balenciagy. Po čase se přemístil do samotného srdce módy, Paříže. Přijal místo asistenta návrháře Antonia Castilla v módním domě Lanvin.

FOTO: Oscar de la Renta, kolekce jaro/léto 2011

Šaty jako pro princeznu

V roce 1965 si založil vlastní značku Oscar de la Renta a na trh uvedl svou první kolekci. A od těch dob už sklidil celou řádku ocenění. V roce 1973 byl uveden do módní síně slávy a zároveň zastával tři roky funkci prezidenta Rady amerických módních návrhářů (CFDA). V roce 2001 přišel na trh s vlastní kolekcí doplňků a o rok později se kolekce rozšířila o nábytek a bytová zařízení.

Francouzský minimalismus i jižanský temperament

Výšivky, potisky, ornamenty, krajky, barvy, materiál i střihy v kolekci pro jaro a léto 2011 dohromady utvářejí nádherný celek. Luxus šatů na vás dýchne francouzským minimalismem a Oscarovým jižanským ostrovním temperamentem. Máte chuť stát se pro dnešek vílou? Hedvábné zelenkavé šaty s hlubokým výstřihem, upnutým pasem a rozevlátou sukní jsou pro takovou náladu jako dělané.

Chcete si zahrát na pravou dámu, co se nikdy nedopustí módního faux pas? Co takhle tvídový kabátek s průsvitným tílkem a hedvábnou sukní se sklady v délce pod kolena. Je libo špetka romantiky? Pro tento typ žen se Oscar de la Renta předzásobil. Sněhově bílé krajkové šaty s řasením a černou mašlí v pase, černé šaty s volány nebo bílé šaty s puntíky. Tahle řada je ukončená ležatou osmičkou. A je to tak správně. Proč být stále za ty zodpovědné, uvědomělé, hrdé, emancipované? Občas není špatné zahrát si na nevinnou princeznu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V šatech od Oscara de la Renty rozkvete každá žena