Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V Rovnováhe Tour od No Name je na DVD. A je na co koukat

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

3. 1. 2011

Také jste si po koncertu No Name říkali, že byste si je bez problémů pustili do obývacího pokoje? Nyní máte šanci. Právě vychází DVD V Rovnováhe Tour.

No Name, Zdroj: oficiální stránky kapely

No Name, Zdroj: oficiální stránky kapely

Po přečtení všech varování o kopírování a půjčování jsem v menu spustil rovnou celý koncert, který se konal v Praze v Tesla Aréně. Dévédéčko začíná, stejně jako koncert, skladbou Len Tak Stáť. Igor Timko se úctivě pokloní fanouškům na všech stranách a plný úsměvů při pozdravech zpívá a zároveň roztleskává obecenstvo. Podle vlastních slov jedno z nejlepších, pražské.

Tanečky a poskakování frontmena No Name jsou známé. A Igor tím baví všechny, kdo na živák dorazí. Při Nie Alebo Áno se vytancuje více než dost. A Praha už s ním i zpívá. Však není žádným tajemstvím, že v České republice je kapela ze Slovenska velice populární. Turné, ze kterého vzniklo toto DVD, je oslavou první dekády existence No Name, jak stojí i na přebalu disku.

„Dáme si folklór?“ zeptá se Timko při písni Stromy a rozjede tance, jako je kozáček, a také dojde na tanec prsní, nebo jak by se to dalo blíže specifikovat. Velmi vtipná vsuvka. U No Name prostě nejde jen o to odehrát koncert a odjet.

foto Igor Timko

Igor Timko, Zdroj: oficiální stránky kapely

Nedostatek efektů, kterými oplývá spousta bohatších kapel, není vůbec znát. Navíc, kdyby byl Igor Timko placený od kilometru, byla by jeho gáže možná vyšší než ze vstupného, kolik toho tento šoumen po pódiu naběhá.

Hodně legrační je, když Timko vysvětluje, co znamená pro muzikanta být dva a půl roku bez vlastní hudební šňůry. Jelikož v prvních řadách postával jedenáctiletý klučina, přirovnal to ke dvěma a půl roku bez čokolády, ačkoli první slovo začínalo písmenem S. A hned poté se rozezněla píseň Lekná: „Nechť aj Pražáci vedia, že si pekná,“ originálně změnil Igor text.

Hodně často bylo zmiňováno, že se kapele No Name v Praze líbí. Dokonce zahráli i chuťovku z nového alba V Rovnováhe, která nese název Zdanie. A pražské obecenstvo zobalo z ruky. Jak by také ne, když se skvěle bavilo.

A další kurz pro roztleskávačeBez Tieňa, u nás v rádiích méně hraná záležitost, při které se Tesla Aréna rozhýbala jako alej stromů při vichřici. Následující Ďakujem že si už je přeci jen trochu více profláknutá. A bylo to znát. Dokonce došlo i na Igorovo oblíbené: „Poprosím spievajú iba ženské. A iba chlapi,“ což použil snad na každém vystoupení No Name, co si pamatuji. Ale je to dobře.

Závěr vystoupení je krásně zvláštní tím, jak Igor Timko postupně a velmi okázale představuje celou kapelu, aby v závěru řekl jen: „A já sa volám Igor,“ čímž koncert prakticky končí.

Celé vystoupení na DVD je opravdu velice dobré. Známé songy, citlivě sestříháno, zvuk na jedničku. V bonusech pak máte možnost zhlédnout i fotogalerie k vystoupení. Už teď jsem rozhodnutý, že na příští koncert No Name určitě půjdu.

No Name – V Rovnováhe Tour

Vydáno: 12 / 2010

Skladby: Len Tak Stať, Nie Alebo Áno, Medzi Blokmi, Stromy, O Šťastí, Lekná, Zdanie, Počkám Si Na Zázrak, Bez Tieňa, Ďakujem Že Si, City, Večnosť, Žily, Lúčenie, Starosta, Duša, Hladám, Prvá, Čím To Je, Sestra

Celkový čas: 92:01

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Rovnováhe Tour od No Name je na DVD. A je na co koukat