Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

V říjnu se vrací Kleopatra. Divadlo Broadway pilně zkouší

Redakce

Redakce

31. 8. 2014

Divadlo Broadway začalo znovu nacvičovat jeden z nejúspěšnějších muzikálů posledních let – Kleopatru. S mírně odlišným obsazením vtrhne na divadelní prkna v říjnu, navíc převlečena do nových kostýmů od návrháře Romana Šolce.

Zavítali jsme na zkoušku muzikálu, v jehož hlavních rolích se představí Kamila Nývltová, Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Marian Vojtko a další. Vše se připravuje pod zručným vedením Filipa Renče.

Viděli jsme část představení, kde se nejvíce procvičovalo odvedení Caesara (Daniela Hůlky)  nádherně úlistným Octavianem (Tomáš Trapl) a Caesarovo následné ubodání.

Muzikál Kleopatra zkouška

Filip Renč pozorně sleduje herce. Foto: Hana Přívozníková, TOPZINE.CZ

Při zhlédnutí této jevištní vraždy v několika podobách, přičemž každé zopakování bylo o několik stupňů lepší než to předchozí, musíme vzdát hold režisérovi Filipu Renči, který by celou scénu mohl ztvárnit téměř sám.

Někteří budou muset ještě na svých výstupech zapracovat, více se zřejmě bude dařit i s rekvizitami. Profesionální přístup nejen herců, ale všech zainteresovaných se zde zdál být samozřejmostí.

Muzikál Kleopatra zkouška

Kleopatra s potomkem

Nastalo pár perných chvilek, kdy představitelka Kleopatry ochotně pózovala fotografům, zatímco se režisér snažil pokračovat ve zkoušení hry. Nebo když Antonius nedokázal vystihnout správný moment svého příchodu…

Dalším zpestřením se stala též sháňka po nožích na vraždu Caesara s odpovědí, že je přivezou zítra, neboť jsou ještě v Táboře. Nejvíce s humorem však brali samotní herci nacvičování kolotoče, kdy se Filip Renč naoko rozhorlil, že dámy snad nikdy na kolotoči neseděly.

Muzikál Kleopatra zkouška

Zkouška muzikálu Kleoptra

Přípravy vypadají velice slibně, nechme se tedy překvapit, jak se nově nacvičovaný muzikál vydaří. Generální zkoušky proběhnou 22. a 23. října v Divadle Broadway.

Kleopatra, Divadlo Broadway, autor: Michal David, režie:  Filip Renč, kostýmy: Roman Šolc, hrají: Kamila Nývltová (Kleopatra),  Daniel Hůlka / Marian Vojtko (Caesar), Zdenka Trvalcová / Alžbeta Bartošová / Lucia Molnárová (Octavia), Alžbeta Bartošová / Linda Finková (Fulvia), Josef Vojtek (Marcus Antonius), Tomáš Trapl / Bohouš Josef (Octavianus), Kateřina Stryková / Zuzana Pokorná (Had) a další

 Premiéra: 25. října

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V říjnu se vrací Kleopatra. Divadlo Broadway pilně zkouší