Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V restauraci Maštal servírují porce k nesežrání

Samcová Jana

Samcová Jana

1. 4. 2010

V Českém Krumlově aby špatnou restauraci pohledal. V tomto městě můžete zavítat prakticky kamkoli a nikdy neodejdete zklamaní. Turista je tu brán jako polobůh a jako k takovému se k němu v restauracích chovají. Třeba právě v Maštali.

Maštal restaurace Český Krumlov, Zdroj: satlava.cz

Maštal restaurace Český Krumlov, Zdroj: satlava.cz

Maštal najdete na náměstí Svornosti přímo vedle policejní stanice. Stačí projít krátkým průchodem a vyhlášená restaurace je na dosah. Dnešní podnik byl dříve asi opravdovou maštalí, jak napovídá stropová klenba a kamenné zdivo. Romantické přítmí a zapálená svíčka proměňuje obyčejný oběd ve sváteční okamžik, který se vám zapíše do srdce zlatým písmem. Výjimečnost Maštale skvěle podtrhuje sympatická obsluha ruku v ruce s vynikajícími pokrmy skvostných zjevů i chutí.

Maštal ve svém jídelním lístku nabízí tradiční jídla české kuchyně a její specialitou jsou hovězí steaky z kvalitního plemene Angus, dále steaky kuřecí, vepřové a rybí. Chcete-li zažít něco mimořádného, objednejte si mix gril pro jednu osobu. To, co vám číšnice přinese na stůl, vám vyrazí oči z důlků. Tak obří porci jste ještě neviděli a jen tak neuvidíte. Zde na vlastní kůži poznáte, co znamená rčení nacpat se k prasknutí. Úžasná chuť a klasická česká povaha „Toho bohdá nebude, aby český jezeďák od stolu utíkal“ vás donutí nenechat na talíři velikosti víka od popelnice ani drobek. Cestou z Maštale se nejspíš budete ještě muset stavit v obchodě s konfekcí velikosti XXL, ale váš kulinářský zážitek bude na dlouhou dobu zážitkem číslo jedna.

Maštal restaurace Český Krumlov 2, Zdroj: satlava.cz

Maštal restaurace Český Krumlov 2, Zdroj: satlava.cz

ADRESA: Náměstí Svornosti 2, 381 01 Český Krumlov

OTEVÍRACÍ DOBA: 10-23 hodin

TIP NA JÍDLO: Mix gril pro jednu osobu (300 g)

TIP NA PITÍ: Svařené červené víno

HODNOCENÍ: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V restauraci Maštal servírují porce k nesežrání