Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V pražském Paláci Akropolis vystoupí italští Gabin

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

16. 2. 2011

Foto: GabinGabin, alias pánové Fillipo Clary a Max Botti, se po několika letech opět vrací do Prahy se svou směsí funku, soulu a jazzu a novým albem Third and Double. Gabin vystoupí ve čtvrtek 17. února v Paláci Akropolis na pražských Vinohradech.

Foto: Gabin

Gabin, Zdroj: palacakropolis.cz

V hudebních encyklopediích je jejich hudební styl popsán jako jazz-electro-lounde-world hybrid, někdy jsou označování jako acid jazz. Italské Gabin je těžké zaškatulkovat, ovšem jejich hudbě propadnete po prvním poslechu.

Vstupenky na koncert dua Gabin, který proběhne ve čtvrtek 17. února od 20 hodin v pražském Paláci Akropolis, můžete za 570 korun koupit on-line zde.

Chilloutový Dj Fillipo Clary a jazzový baskytarista Max Botti, dohromady Gabin, na sebe poprvé upozornili předělávkou swingového hitu Doo Uap, Doo Uap, Doo Uap, do kterého, ač jsou Italové, přidali trochu francouzského šarmu a nostalgie třicátých let. Jakýsi retro nádech je pro jejich tvorbu charakteristický, na novém albu Third And Double je možné vychutnat si atmosféru starých filmů, ale také plážových party v Jižní Americe. Těžko představitelná kombinace, tohle se prostě musí slyšet.

Sázka na zvučná jména – Dee Dee Bridgewater nebo nově Chris Cornell

Tvorba Gabin je úzce spjatá se zvučnými jmény světové hudební scény. Na svých deskách spolupracovali s takovými legendami, jako je jazzová zpěvačka a dvojnásobná držitelka Grammy Dee Dee Bridgewater. Na poslední desce se objevil mimo jiné Chris Cornell, zpěvák známý z kapel Soundgarden nebo Audioslave.

Gabin ft. Chris Cornell – Lies:

Loni Gabin podepsali smlouvu se společností Universal, kde vydali i svou poslední desku. Album Third And Double představí českému publiku ve čtvrtek 17. února od 20 hodin v Paláci Akropolis. Vstupenky za 570 korun můžete zakoupit on-line zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V pražském Paláci Akropolis vystoupí italští Gabin