Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V pražském Lucerna Music Baru vystoupí jamajští Rootz Underground

Redakce

Redakce

27. 2. 2011

Foto: Rootz UndergroundUž ve středu 2. března přijede poprvé do Prahy jedna z nejlepších jamajských kapel, Rootz Underground, která se proslavila svým specificky syrovým, a přesto melodickým zvukem, přirozeným vystupováním a revolucionářským přístupem.

Foto: Rootz Underground

Rootz Underground na festivalu Reggae Sun Ska 2009, Zdroj: archiv kapely

Jamajka v současnosti žije hlavně mixem dancehallu, hiphopu a r`n`b, Rootz Underground ale oproti tomu vycházejí z čistého roots reggae, které se nebojí okořenit rockovou kytarou a dalšími elementy. V roce 2008 byla skupina nominována se svým debutovým albem MOVEMENT na Grammy za nejlepší reggae album roku a procestovala s ním celé USA jako předkapela prvoligových veteránů (nedávno zesnulý Gregory Isaacs či kapely Israel Vibration a The Wailing Souls) i současných hvězd, jako jsou Tarrus Riley nebo Anthony B.


Po právu se také Rootz Underground zařadili mezi headlinery amerických reggae i wordmusic festivalů. V roce 2009 následovalo druhé studiové album GRAVITY a turné po Jižní Americe a Evropě, kde si získali velkou pozornost hlavně ve Francii. Kapela si ale zároveň získala respekt i doma na Jamajce – aktuálně je nominována v rámci karibských EME Awards jako nejlepší instrumentální band loňského roku! České premiéry se dočkáme už ve středu 2. března v pražském Lucerna Music Baru.

Lístky jsou v předprodejích jen za 300Kč, na místě pak za 350Kč. Klub otvírá klasicky ve 20h a koncert začne krátce po 21h.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V pražském Lucerna Music Baru vystoupí jamajští Rootz Underground