Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V Praze začal festival her a fantastiky FanCity. Víme, co si nenechat ujít

Redakce

Redakce

26. 10. 2011

OBR: Plakát k festivalu FanCity 2011Od středy 26. října do neděle 30. října se v KC Novodvorská na pražské Lhotce uskuteční festival her a fantastiky s názvem FanCity. Redakce magazínu FANZINE.cz, který je hlavním mediálním partnerem akce, pro své čtenáře připravila seznam tipů, co by si rozhodně neměli nechat ujít.

OBR: Plakát k festivalu FanCity 2011

Výřez z plakátu FanCity 2011, Zdroj: pořadatel akce

Hlavním lákadlem pro hráče počítačových a konzolových her je nepochybně možnost zapařit si Uncharted 3 ještě před datem vydání. Jaké další hry budou v herně se 40 konzolemi a 40 počítači k vyzkoušení, se dozvíte v 5. dílu našeho herního pořadu GameShow.

 

Hlavní tipy z programu na středu 26. října
22:00 – Divadelní sál – projekce filmu Paul

Sci-fi komedie Paul si vysloužila solidní hodnocení od kritičky Pavlíny Nouzové. Pokud váháte, podívejte se třeba na exkluzivní video z natáčení, nebo na upoutávku parodující Star Wars.

Hlavní tipy z programu na čtvrtek 27. října
12:00 – Místnost 1 (č. 109) – přednáška Sci-fi zbraně v knihách

14:00 – Divadelní sál – 3 stars show: Tony Amendola, Georgina Leonidas, Rekha Sharma

Stručné představení tří hostů FanCity a beseda s nimi o seriálech a filmech, natáčení, dalších hercích a herečkách, účasti na conech ve světě

16:00 – Divadelní sál – Star Wars a jejich dopad na dobovou kulturu

Je šestice epizod Star Wars vesmírnou operou, kosmickým westernem, ságou či mýtem? Je možné je zesíťovat s další popkulturní produkcí let 1977–2005? Jsou už jen dokladem jedné podoby dobové ideologie, anebo dodnes kladou otázky, které cosi vypovídají o způsobech a možnostech vyprávění příběhů? Přednášku vede Prof. PhDr. Petr A. Bílek, CSc.

20:00 – Divadelní sál – Tory Foster Show

Představení herečky Rekha Sharma a jejích postav v seriálech, zejména Tory Foster v Battlestar Galactica. Ale dojde i na Smallville, V a další. Beseda s herečkou o seriálu, natáčení, dalších hercích a herečkách, účasti na conech ve světě.

22:00 – Místnost 1 (č. 109) – Nacisté na Měsíci a další konspirační teorie

Petr Tomek představí nejbizarnější lunární konspirační teorie i krátké zamyšlení nad tím, jak vznikají.

Hlavní tipy na pátek 28. října
10:00 – Divadelní sál – Show s Katie Bell

Představení herečky Georgina Leonidas a její postavy Katie Bell známé z filmů Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti. Beseda s herečkou a jejím agentem.

14:00 – Divadelní sál – Kocour o Červeném trpaslíkovi

Představení zpěváka a herce Danny John-Jules a jeho postavy Kocoura v kultovním seriálu Červený trpaslík. Beseda s hercem o seriálu, natáčení, dalších hercích a herečkách, účasti na conech ve světě.

17:00 – Divadelní sál – Master Bra´tac Show

Představení filmového a divadelního herce Tony Amendoly a jeho postavy Jaffy – Master Bra´tac ze seriálu Stargate SG-1. Beseda s hercem o seriálu, natáčení, dalších hercích a herečkách, účasti na conech ve světě.

20:00 – Divadelní sál – Cosplay Lite 2011

Chyběla vám soutěž kostýmů na Festivalu fantazie? Zúčastněte se „odlehčené verze“ na FanCity! Pouze dvě kategorie Jednotlivci a Skupiny a nebude chybět Cena diváků!

21:00 – Místnost 2 (č. 110) – Koncert elfího barda Laega Mortemir

Fantasy písně v doprovodu kytary a akordeonu v podání elfa Laega Mortemira.

24:00 – Divadelní sál – projekce filmu X-Men: První třída

Hlavní tipy na sobotu 29. října:

10:00 – Místnost 4 (č. 119) – Japonský Spider Man

Japonská verze Spidermana z toku 1978. Posvětil Stan Lee a musím všem doporučit, aby se alespoň na kousek tohoto skvostu podívali.

14:00 – Divadelní sál – Role Tony Amendoly

Představení filmového a divadelního herce Tony Amendoly a jeho postav z filmů, seriálů a divadelních her (kromě Stargate). Beseda s hercem o jeho životě, filmech a seriálech, natáčení, dalších hercích a herečkách, filmovém průmyslu.

14:00 – Místnost 1 (č. 109) – Jak nepsat úplně blbě

Rady zkušených spisovatelů (Jiří W. Procházka a Františka Vrbenská) a redaktorů začínajícím i pokročilým autorům. Ukázky z textů.

18:00 – Místnost 1 (č. 109) – Světy JFK, noví autoři a křest JFK 18

Křest JFK 18 od Františky Vrbenské, uvedení další nové autorky do týmu JFK, noví autoři a autorka, ukázky z připravovaných misí.

20:00 – Divadelní sál – Večer fantazie

Slavnostní a zábavný závěrečný večer FanCity s pestrým programem – křty knih, taneční a hudební vystoupení, pantomima, Petr Vydra (Na stojáka). Na závěr tombola o úžasné ceny v čele se zapůjčením vozu Peugeot na víkend!

Hlavní tipy na neděli 30. října:

10:00 – Místnost 1 (č. 109) – projekce filmu T.M.A. (Juraj Herz)

12:00 – Divadelní sál – Juraj Herz – beseda s režisérem

Host hororové linie Bloody Xmas vždy tíhl k hororové atmosféře, dokonce i v pohádkách (Deváté srdce, Přezůvky štěstí, Panna a netvor). Na poli hororu je u nás průkopníkem. Mrazivý hitchcockovský a slavný trezorový Spalovač mrtvol, Upír z feratu, Passage, T.M.A. Popovídá o tvorbě a vztahu k hororu.

16:45 – KC Novodvorská – Halloweenský průvod v maskách s lampióny

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Praze začal festival her a fantastiky FanCity. Víme, co si nenechat ujít