Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V Praze tento týden vystoupí Denemarková i Stránský

Redakce

Redakce

3. 10. 2010

FOTO: Çava!SPECIÁL! V příštích sedmi dnech se žádný literární nadšenec nebude nudit, protože v rámci Týdne knihoven se koná spousta zajímavých akcí. Je jich tolik, že jsme jim věnovali samostatný článek, v němž jsme však nezmiňovali žádnou akci pražskou. A tak  literárnímu dění v Praze věnujeme tento článek.

FOTO: Çava

Skupina Çava během koncertu v Salmovské, Zdroj: cava.cz

Vzhůru do Sklepů! můžete vyrazit už tuto středu, 6. října od osmi hodin. Číst bude Jiří Stránský, svého času politický vězeň, hudební doprovod obstará česko-slovensko-francouzská kapela Çava . Během večera navíc budete moci vyhrát knihu Zdivočelá země, jejímž autorem je právě Stránský. Přijďte si odpočinout od podzimní melancholie a stresu, začíná se přesně v osm!

Literární úterky

Jedinečný výtvarně-básnický bibliofilský tisk uměleckých fotografií Petry Růžičkové a veršů Jany Štroblové, Vladimíra Křivánka a Jana Suka nesoucí název Psáno na obrazy hřbitovů se představí v prostorách českého PEN Klubu. Úvodního slova se chopil Michal Janata, recitovat budou Hana Kofránková, Miroslav Táborský a Svatopluk Schuller, na klavírj e doprovodí Jan Faix, na saxofon pak Jan Kyncl. Přijďte pátého pět minut po páté.

V úterý 5. října bude od půl osmé večer číst v pražském Goethe-Institutu spisovatelka a překladatelka Radka Denemarková. Mezi její neznámější díla patří román Peníze od Hitlera, do češtiny přeložila prozatím dvě knihy Herty Müllerové, nositelky Nobelovy ceny. Akce se koná v rámci Noci čtenářů, který je součástí Týdne knihoven.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Praze tento týden vystoupí Denemarková i Stránský