Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V Praze se uskuteční historicky první samostatný JFK con

Martin Peška

Martin Peška

24. 5. 2009

V pátek 29. května se od 15 hodin v prostorách Městské knihovny na Praze 5 odehraje historicky první samostatné setkání příznivců unikátních sci-fi a fantasy série Agenta JFK, tedy JFK con. Redakci Topzine.cz to v sobotu za pořadatele sdělil Míla Linc.

„Témata přednášek a besed jsou načrtnuta, nikoliv však pevně zakotvena v programu: stejně živelně, jako musí na nastalou situaci reagovat agent JFK, tak i my budeme improvizovat. Ze seznamu pozvaných hostů každopádně vyplývá, že nudit se rozhodně nebudete“ dodal Míla Linc, který má mít na tomto setkání úvodní slovo a povypráví o svém životě s dobrodružnou literaturou mezi regály a archívy.

Mezi hlavní aktéry pátečního odpoledne patří Miroslav Žamboch, Jiří W. Procházka, Tomáš Němec, Vlado Ríša, Františka Vrbenská, Marek Oplušil, Martin Stručovský, Slávek Švachouček a Milena Matějková.

Miroslav Žamboch slibuje interaktivní literární dílnu, kde mají fanoušci možnost vymyslet příběh JFK, který jeho autoři napíší. Jiří W. Procházka představí svůj pohled na jednotlivé hrdiny série. Dojde i na autorské z 26. dílu Dlouhý černý úsvit (Temná série pokračuje).

Šéfredaktok Pevnosti, který se také autorsky podílel na sci-fi a fantasy sérii porozpráví nejen o svém působení v JFK spisovatelském týmu, ale zejména o svém časopise a literárním workshopu, který je součástí obsahu každého čísla.

„A pravděpodobně dorazí i zbraňový poradce Střelec, který doveze pár kousků přímo

ze zbrojního skladu agenturního zbrojíře Patrika Bezděcha!“ slíbuje Míla Linc.

Setkání, na které je vstup zdarma, začne v 15 hodin a oficiální konec je plánován na 19. hodinu. Městská knihovna na Smíchově se nachází na Náměstí 14. října, kam je možné se nejrychleji dostat ze stanice metra Anděl na lince B či z tramvajové zastávky Zborovská.

Více na www.mlp.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Praze se uskuteční historicky první samostatný JFK con