Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

V Praze se otevírá nový butik. Japonská móda, potraviny i keramika vás vítají

FOTO: Lolita stylDnes 1. října 2010 se otevírá první Lolita butik v České republice. Zájemkyně o moderní japonskou pop kulturu a oblečení spojující progresivní barevný design s japonskými výtvarnými a řemeslnými tradicemi si tak přijdou na své. Kromě oblečení a různých doplňků si tu můžete zakoupit i potraviny, nádobí, keramiku a jiné zboží pocházející až ze země vycházejícího slunce.

FOTO: Lolita styl

Lolita styl, Zdroj: archív T. Okamury

Tato úžasná Lolita móda, která v současnosti dobývá srdce mladých dívek doslova na celém světě, vznikla před několika lety v Japonsku v jednom ze světových módních center – tokijské čtvrti Harajuku. Styl Lolita je populární především u dívek v rozmezí přibližně 13 – 22 let, často však oslovuje dívky až do věku 25 let. Mnoho lolitek lze již v současnosti zahlédnout na ulicích hlavních světových módních center jako například Londýna či New Yorku.

Mnoho českých mužů, ale i žen, vidí ve slově lolita či ve zboží pro lolity a lolitky určitou sexuální vyzývavost či dokonce perverzi. „Rád bych však zdůraznil, že styl Lolita je v Japonsku vnímán jako velmi moderní a progresivní dívčí styl, který si již vydobyl své místo na módním výsluní,“ říká Tomio Okamura, majitel nového Japa shopu.

FOTO: Lolita styl

A dodává: „Z mého dlouhodobého průzkumu na sociální síti Facebook vyplynulo, že i v Čechách jsou již minimálně stovky mladých dívek, které vyznávají styl Lolita, často se rekrutují z prostředí fanoušků japonských kreslených komiksů anime a manga ( Naruto, Bleach apod.), které jsou také mezi českými dětmi a mládeží čím dál populárnější. Proto jsem se rozhodl první český Lolita butik otevřít.“

V prvním českém Lolita butiku (Japa shop) se představí celá škála nejlepších japonských kultovních Lolita značek: Putumayo, Algonquins, 6%dokidoki, Spica a další. Oblečení, boty, deštníčky, kabelky, čepečky, prstýnky, přívěšky, sponky do vlasů a mnoho dalšího bere dech svojí nevídanou nápaditostí, originalitou, roztomilostí a hravostí.

FOTO: Lolita styl

Tyto vyhlášené japonské značky jsou již od počátku celosvětovými průkopníky všech stylů Lolita, například Gothic Lolita (černá lolita), Wa Lolita (japonská lolita), Kawaii Lolita (roztomilá lolita) atd. A v současnosti se jimi inspiruje a napodobuje je mnoho jiných módních značek celého světa nebo s jejich nápady pracují při svém stylu oblékání i samotné dívky.

Japa shop najdete na adrese Verdunská 21, Praha 6. Otevřen je denně od 10:30 do 19:00 hodin. Více informací naleznete na stránkách butiku www.japa-shop.cz.

FOTO: Různé japonské doplňky

Různé japonské doplňky

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Praze se otevírá nový butik. Japonská móda, potraviny i keramika vás vítají