Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V Popocafépetlu vystoupí BPM a DJ Ba2s

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

23. 2. 2011

V hudebním klubu Popocafépetl na pražském Újezdě budete mít v sobotu 5. března možnost poslechnout si liberecký hudební projekt BPM, společně s nimi zahraje i DJ Ba2s, dříve člen hip hopové formace Chaozz.

Foto: BPM

Básníci Před Mikrofonem, Zdroj: archiv kapely

Nový produkční tým hudebního klubu Popocafépetl na pražském Újezdě se snaží přilákat nové návštěvníky na více živých vystoupení, než kolik klub doposud nabízel. Na první březnovou sobotu, 5. března, připravili velké lákadlo v podobě libereckých BPM.

Hudební projekt BPM (neboli Básníci Před Mikrofonem) jste mohli na scéně zaznamenat poprvé v roce 2006. V tu dobu spojili své aktivity Lipo a Paulie Garand, aby proklestili cestu stylu projevu, co nemá na české hip hopové scéně obdoby. BPM se odlišují od zbytku scény především hloubkou témat a osobitým stylem projevu. V minulosti úspěšně odehráli koncerty před americkou legendou Little Brother, stejně tak jako na festivalech, jakými jsou Hip Hop Kemp či Semtex Culture.

Společně s BPM zahraje v Popocafépetlu i DJ Ba2s. S hraním začínal kolem roku 1994, kdy si pořídil první vinyly, ve stejné době se začal věnovat i rapování, nejprve v kapele Unit, později v populárním Chaozzu, který spoluzakládal ještě pod jménem Bass. V roce 2005 se po několikaleté odmlce vrátil na hudební scénu jako party DJ a příležitostný host hip hopových kapel, již se změněným jménem Ba2s. Důvodem výměny prvního „s“ za dvojku je nezaměnitelnost a zamezení nepříjemného znění „SS“ při hláskování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Popocafépetlu vystoupí BPM a DJ Ba2s