Menu
TOPZINE.cz
Cestování

V ostravské zoo oslaví narozeniny šimpanzů, v liberecké je vstup za samé jedničky zdarma

Martin Peška

Martin Peška

27. 1. 2009

 

Na den pololetních prázdnin v pátek 30. ledna připravila zoologická zahrada v Ostravě oslavu narozenin tří tamních šimpanzů. Samička Hope oslaví 18. narozeniny, její dcera Bambari 8. a sameček Sebastian, který do zoo přišel loni v červnu z polského Krakowa, 24. Pro redakci Topzine.cz to sdělila Šárka Bartáková.

Oslavy by měly začít jednu hodinu po poledni u pavilonu opic. „Ošetřovatelé zvířatům vyzdobí jejich vnitřní ubikaci dobrotami a „opičími“ hračkami a připraví jim také speciální dort,“ dodala Bartáková.

Své dárky mohou šimpanzům přinášet i sami návštěvníci. Správnou radost šimpanzům udělají staré knihy, vysloužilé plyšové hračky, míče a samozřejmě různé dobroty jako jsou například rozinky, oříšky, slunečnicová semínka a podobně.  „Dárky budeme přijímat od 12:30 hodin v pavilonu opic, případně je mohou návštěvníci  ten den nechat na vrátnici zoo,“ řekla mluvčí zoo a upřesnila: „Nejštědřejší dárci knih budou oceněni.“

V liberecké zoo proslulé bílými tygry připravili na pololetní prázdniny akci pro všechny pilné žáky a studenty. „Pokud najdou o den dříve na svém vysvědčení samé jedničky a prokáží se jím v pátek na pokladně naší ZOO, budou moci do zoologické zahrady vstoupit bezplatně,“ uvedl tiskový mluvčí zoo Ivan Langr.

Na středu 4. února pakt v Liberci pořádají třetí oficiální „zoomasopust“. Průvod masek by měl vyrazit před 15. hodinou ze Soukenného náměstí Pražskou ulicí a usídlit se na náměstí před libereckou radnicí. Pokud se cestou přidá jakákoli maska k průvodu, bude moci vstoupit s masopustní skupinou do zoologické zahrady zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V ostravské zoo oslaví narozeniny šimpanzů, v liberecké je vstup za samé jedničky zdarma