Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

V nominacích na Cenu Karla Čapka 2010 se bijí nováčci i publikující autoři

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

9. 6. 2010

Letní prázdniny se pomalu blíží a s nimi i vyhlášení vítězů tradičního literárního klání Ceny Karla Čapka. Kdo se prodral do užší nominace? Má Jana Rečková šanci na dalšího Mloka?

Cena Karla Čapka patří dlouhodobě mezi nejváženější česká literární klání a není se čemu divit. V průběhu let se na předních místech v jednotlivých kategoriích objevila řada dodnes oblíbených českých i slovenských tvůrců.

Možná se vám ani nebude chtít věřit, že před lety se ze svých úspěchů v této soutěži radovali třeba František Novotný, Josef Pecinovský, Vilma Kadlečková nebo Petr Heteša. I v letošních nominacích se objevují někteří tradiční soutěžící, z nichž třeba Jana Rečková nebo Martin Koutný už nejednoho vlastního Mloka doma mají. Boj se zkušenostmi však svedou i draví nováčci.

Nominace na CKČ 2010:

Mikropovídky:
Tereza Kovanicová: Velká loupež
Daniel Kubec: Vykosťovačka
Pavel Obluk: Vstaň a choď!

Krátké povídky:
Martin Koutný: Kosení fialové trávy
Jan Jirků: Osvobození
Ivan Mls: Velmi úspěšná expedice
Jana Rečková: Maximálně 80 % duše
Zuska Stožická: Záblesk chuti nektarínok, vôňa fraktálových papradí

Povídky:
Denis Bím: Strašiak
Irena Hrubá: Tušení
Vladimír Němec: Nejmocnější z Nejmocnějších
Aleš Pitzmos: Singularita
Daniel Tučka: Homo singularis

Novela:
Miroslava Dvořáková: Kazisvět

Vítěze jednotlivých kategorií se jako první dozvědí návštěvníci srpnového Parconu (26.-29. 8.), který se letos koná v Českém Těšíně. Na con se však tentokrát sjedou také fanové z Polska, Slovenska a vůbec celé Evropy, takže jej hledejte pod názvem Tricon (Parcon-Polcon-Eurocon). Sborník Kočas, shromažďující nejpovedenější práce z posledních dvou ročníků soutěže, nebude chybět. Organizátoři tak po dlouhých letech oživují polozapomenutou tradici, když navazují na loňský Kočas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V nominacích na Cenu Karla Čapka 2010 se bijí nováčci i publikující autoři