Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

V noci zemřel bubeník legendární rockové kapely Motörhead Phil Taylor

ČTK

ČTK

13. 11. 2015

V Británii v noci na dnešek zemřel původní bubeník britské heavymetalové skupiny Motörhead Phil Taylor. Bylo mu 61 let a v poslední době byl nemocný. Sdělil dnes podle serveru BBC bez dalšího upřesnění jeho bývalý spoluhráč Eddie Clarke.

Motörhead

Zdroj: archiv kapely

„Uplynulé noci zemřel můj drahý přítel a bratr. Nějakou dobu byl nemocný, ale to nijak nezmírňuje bolest, když to přijde. Znal jsem Phila od jeho 21 let, měl tvrdou povahu,“ řekl podle BBC kytarista Clarke k Taylorovu úmrtí.

Bouřlivák rockové scény, lépe známý jako Philthy Animal Taylor nebo jen Philthy, se podílel na všech skalních albech známého bandu, jakými byly například studiové kolekce Overkill, Bomber či Ace of Spades a živá nahrávka No Sleep ‚til Hammersmith.

Ve skupině Motörhead, která se svým legendárním frontmanem Lemmym Kilmisterem hrála několikrát i v Česku a příští rok se chystá opět do Prahy, hrál Angličan Taylor s menší přestávkou v letech 1975 až 1992. Loni v listopadu se s bývalými kolegy sešel na scéně při vzpomínkové koncertu v Birminghamu, ale nebubnoval.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V noci zemřel bubeník legendární rockové kapely Motörhead Phil Taylor