V New Yorku vydražili nejdražší obraz na světě za 2,9 miliardy

FOTO: Německý soud
Kašpar Lén se nakonec dostává k soudu, Zdroj: sxc.hu

V newyorské aukční síni Christie’s v úterý večer došlo k dražbě triptychu irsko-britského malíře Francise Bacona s názvem Tři studie Luciana Freuda. Že se bude jednat o enormní sumu, se předpokládalo. Původní odhad činil v přepočtu 1,8 miliardy korun. Dražba ovšem předčila očekávání. Dokonce došlo k překonání dosud nejdražšího obrazu, a to Výkřiku od norského malíře Edvarda Muncha. 

FOTO: Německý soud
Zdroj: sxc.hu

Tento triptych zobrazuje malíře Luciana Freuda, vnuka zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Obraz, který vznikl v roce 1969, zatím nebyl nikdy dražen. Dosud nejdražší obraz Výkřik byl vydražen za 2,4 miliardy korun. Francis Bacon patří mezi nejvýznamnější malíře 20. století a zaměřuje se zejména na výjevy plné hrůzy a násilí.

 

 

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Markéta Pešková
Jednatelka společnosti CzechNetMedia s.r.o. a šéfredaktorka magazínu WomanOnly.cz. Vystudovala obor Ergoterapie na 1. lékařské fakultě UK a Řízení ve zdravotnických a sociálních organizacích na FHS UK. Mezi její záliby patří zejména cestování a film.

1 Comment on V New Yorku vydražili nejdražší obraz na světě za 2,9 miliardy

  1. I have got 1 suggestion for your site. It seems like right now there are a numebr of cascading stylesheet problems when opening a selection of webpages in google chrome as well as internet explorer. It is operating okay in internet explorer. Probably you can double check that.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*