Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V nešťastný den pátek třináctého vystoupí šťastná sedmička DJů

Martin Peška

Martin Peška

11. 3. 2009

Drum & bassová akce Let it Roll vypukne již v pátek 13. března. Uskutečnit se má v tovární hale u stanice metra Kolbenova. Nešťastnou třináctku v datu se pořadatelé rozhodli zapřít počtem headlinerů. Mezi tuto sedmičku patří Pendulum & MC Jakes, Friction, Fresh, Sub Focus, Teebee, Black Sun Empire a Limewax.

Pendulum, Foto: archiv

Pendulum, Foto: archiv

„Pendulum jsou v posledních letech nejdůležitějším pojmem na drum & bassové scéně, jenž se díky novému albu In Silico a populárnímu live-actu dostal mezi nejpopulárnější elektronické projekty vůbec,“ řekl pro Topzine.cz mluvčí akce Kryštof Benča a dodal: „V minulosti diktovali směr novým soundem a nepřekonatelnými tracky jako Vault, Another Planet nebo Tarantula, vydali populární album Hold Your Colour a nyní se úspěšně začleňují mezi electro-popovou elitu.“

Dalšími vystoupeními budou sety Friction, který je považován za jednoho z nejšikovnějších kouzelníků za gramofony, nebo Freshe, jež bývá uznáván především jako hlavní strůjce úspěchů legendárních Bad Company.

Mezi „sedm statečných“ patří i Sub Focus, Teebee a trojice Black Sun Empire. Ta v roce 2002 navázala na odkaz legendárních tech-stepových učitelů a přinesla nový sound, který se zabydlel v setech takřka všech DJů. Nedávno začali údajně pracovat i na dubstepových kouscích.

Posledním tahounem je devatenáctiletý Limewax původem z Ukrajiny, který bývá označován i jako pán temnot, dítě ďábla nebo ukrajinský génius. „Maximálně nabušené a tvrdé pecky tohoto mladíka nadchly řeznické labely jako Freak, Obscene nebo Tech Itch a začlenil se tak mezi nejoblíbenější tvůrce nejsyrovějších výbrusů hned vedle Therapy Session crew,“ řekl Benča.

Let it Roll začne od 20 hodin v KCD Kolbenova. Vstupenky jsou v předprodeji za 400 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V nešťastný den pátek třináctého vystoupí šťastná sedmička DJů