Menu
TOPZINE.cz
Hudba

EXKLUZIVNĚ: V necenzurovaném klipu Rybiček 48 zní i slova o kokainu

Martin Peška

Martin Peška

5. 2. 2014

Kutnohorská skupina Rybičky 48 včera vypustila do světa svůj nový videoklip k singlu Bohém zapomenutý dítě ze svého pátého studiového alba s kontroverzním názvem Tohle je rock ´n´roll, vy buzny!. Na TOPZINE.cz dnes můžete exkluzivně zhlédnout jeho necenzurovanou verzi.

Zatímco v oficiální verzi a ve variantě pro televize a rádia je úmyslně rozmazáno slovo kokain, v plném znění kapela v klipu vytvořeném po vzoru videoher zpívá: „Víno je mou krví a kokainem si sladím čaj.“

„Klip má být udělaný jako počítačová hra z vlastního pohledu. Jen tu nekradete auta a nestřílíte po fízlech, ale dostáváte úkoly barového šviháka,“ říká s úsměvem zpěvák a kytarista Kuba Ryba.

 

Song Bohém zapomenutý dítě má být o chlápkovi, který bere život s heslem Life fast – Die young. „Osobně takových lidí dost znám. A ruku na srdce, kdo takhle aspoň nějakou etapu svého života nežil a nakonec si mohl před porážkou říct ‚ale byl jsem aspoň na chvilku v žitě‘,“ dodal Ryba.

Klip má být inspirací pro začínající kapely

„Často se setkáváme s tím, že začínající kapely nadávají na to, že nemají peníze na výrobu klipu. Chtěli jsme tímto klipem ukázat, že jde udělat klip i s minimem peněz,“ říká Kuba Ryba.

Většinou se Rybičky 48 podílí na námětu videoklipu, často i na samotném scénáři. Další práce pak byla vždy svěřena profesionálům. Nejnovější klip kapely ale vznikl od začátku do konce svépomocí a vyšel kapelu asi na tisíc korun, což podle slov zpěváka pokrylo náklady na chlast a pizzu pro kamaráda, který pomohl se střihem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

EXKLUZIVNĚ: V necenzurovaném klipu Rybiček 48 zní i slova o kokainu