Menu
TOPZINE.cz
Cestování

V Neapoli a jejím okolí lze strávit krásnou dovolenou i na podzim

Redakce

Redakce

31. 10. 2017

Známe to všichni, venku začíná být sychravo, listy pomalu ale jistě opadávají a sluníčko ztrácí svou sílu, a tak bychom nejraději zalezli do postele s horkým čajem. Jednou z možností, jak načerpat poslední letní paprsky je dovolená v teplých krajích.  Jižní Evropa samozřejmě nabízí mnoho možností jak tento nečas přečkat. Jednou z variant je i slunná, nespoutaná a pizzou provoněná Neapol.

Město, o kterém slyšel téměř každý, je po právu jedním z nejslavnějších míst světa. Jeho vzhled, tradice, povaha jeho obyvatel a krása památek jsou neopakovatelným rysem města. Zde si každý vybere podle svého. Nepřeberné množství kaváren, divadel, muzeí i krásných parků nabízí nejen odpočinek, ale i nevšední zážitky.

Přestože je Neapol známá spíše pro svou chaotickou tvář, skrývá i mnohé krásy. Jednou z nich je také královský palác Palazo Reale, který svým zevnějškem není nijak výrazný, avšak v jeho zdech se skrývá přepych mramoru, křišťálu a hedvábí. Neapol je místo, kde se čas zastavil a vy tak máte jedinečnou možnost vychutnat atmosféru místa a prožít dovolenou v pravém slova smyslu.

Město není  to jediné, co zde můžete navštívit. Jen několik minut jízdy vlakem odtud se nachází jedno z nejznámějších a nejslavnějších starověkých měst, které díky své tragické zkáze zůstalo stejně slavné a obdivované dodnes.

FOTO: Pompeje

Pompeje, Foto: Kristýna Sehrová, Topzine.cz

Pompeje přitahují návštěvníky z celého světa už mnoho let. Toto kdysi vyspělé a prosperující antické město, je velmi rozlehlé a doslova na každém rohu mohou návštěvníci obdivovat zachovalost nástěnných kreseb či propracovanost tehdejší architektury. Pompeje jsou místem, které určitě stojí za to vidět.

Paradoxně stejně půvabná je i sopka Vesuv, která se stala zdrojem záhuby Pompejí. Je to jeden ze symbolů Neapole, který je obdivován a zároveň se o něm hovoří uctivým šepotem.

Samozřejmě se dá vystoupat až na vrcholek a pohlédnout do kráteru sopky. Cesta je i pro nesportovní turisty velmi dobře zvládnutelná a pro ty, kteří se potřebují po cestě posilnit, jsou připraveny stánky nejen s občerstvením a suvenýry, ale také s velmi chutným vínem, pěstovaným přímo na svazích Vesuvu.

Okolí Neapole nabízí mnoho nádherných zákoutí, kam lze zajet a poznat proč si starověcí římští aristokraté, králové i císaři zamilovali právě tuto oblast.

FOTO: Ostrov Capri

přístavní město ostrova Capri, Foto: Kristýna Sehrová, Topzine.cz

Ostrov Capri, který leží jen 30 minut jízdy trajektem, je tím správným příkladem. Jeho azurová jeskyně ho proslavila po celém světě a právě v tomto podzimním čase je návštěva jeskyně neuvěřitelným zážitkem.

Naproti tomu vedlejší ostrov Ischia nabízí pohoštění v podobě termálních lázní a parků.

I přes všeobecnou představu chaotického místa je Neapol a její okolí skvělým místem s okouzlující minulostí.

 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

V Neapoli a jejím okolí lze strávit krásnou dovolenou i na podzim