Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V Londýně byla ukradena kytara podepsaná Jackem Whitem

Redakce

Redakce

3. 3. 2011

Britským zlodějům se před nedávnem podařil velice úspěšný lup. Z londýnského studia si totiž neodnesli jen tak obyčejnou kytaru, ale Fender Telecaster s podpisem známého hudebníka Jacka Whitea. Cena nástroje se odhaduje na 15 tisíc liber (přes 400 tisíc korun).

FOTO: Jack White

Jack White, Zdroj: photobucket.com

Podepsaný nástroj byl ukraden z designérského studia ve východním Londýně v noci z 23. na 24. ledna. Majitel kytary, designér Paul Biver, řekl serveru BBC News, že nástroj nechal ve svém ateliéru výjimečně přes noc, protože chtěl pro tento vzácný kousek vyrobit vitrínu. Kromě kytary si zloději odnesli i počítač a televizi.

Foto: Ukradený Fender Telecaster s podpisem Jacka Whitea

Ukradený Fender Telecaster s podpisem Jacka Whitea, Zdroj: BBC

Okradený designér také britskému serveru sdělil, jak Fender Telecaster s podpisem slavného muzikanta získal: „Jeden můj kamarád sbírá rockové suvenýry. Jednou mě požádal, jestli bych mu nepomohl s přestavbou člunu. A protože zrovna neměl peníze, domluvili jsme se, že mi na oplátku dá tuhle kytaru.“

Ačkoli k události došlo už před měsícem, informace o krádeži byla zveřejněna teprve v posledních dnech. Důvod tohoto zpoždění BBC neuvádí. Stejně tak můžeme pouze spekulovat, jestli šli pachatelé najisto nebo se jedná pouze o náhodu.

Jack White, který odcizený nástroj podepsal, se nejvíce proslavil jako kytarista a zpěvák amerických White Stripes. Tato rocková dvojice před nedávnem oznámila svůj rozpad. V současnosti se pětatřicetiletý White věnuje svým dalším hudebním projektům – zejména kapelám Raconteurs a Dead Weather. Kromě toho produkuje i desky jiných umělců ve svém vydavatelství Third Man Records.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Londýně byla ukradena kytara podepsaná Jackem Whitem