Menu
TOPZINE.cz
Sport

V Liberci si dají dostaveníčko skokané na lyžích

Martin Slabý

Martin Slabý

24. 9. 2010

Léto předalo vládu podzimu a o slovo se pomalu, ale jistě začnou hlásit zimní sporty. Skokané na lyžích však nezahálejí ani v době pro zimní sporty ne zcela typické a absolvují letní sérii závodů. A právě ta zavítá příští pátek i do Liberce.

Borek Sedlák

Český skokan na lyžích Borek Sedlák Zdroj: flying-circus-forum.com

Příznivci skoku na lyžích se i na začátku podzimu dočkají svého oblíbeného sportu. V pátek 1. října se v Liberci uskuteční v pořadí devátý závod letní obdoby světového poháru, na kterém samozřejmě nebude chybět řada hvězd skokanského světa včetně českých závodníků.

Z těch se doposud nejlépe vede Borku Sedlákovi, kterému průběžně patří čtrnáctá příčka. Do nejlepší třicítky se kromě něj vešli ještě Lukáš Hlava a Jan Matura. Seriálu zatím bezpečně vládne Japonec Daiki Ito, který nastřádal už 530 bodů. Výborně si však vedou i polští závodníci Adam Malysz, Dawid Kubacki a Kamil Stoch, kterým průběžně patří druhá až čtvrtá příčka.

Plakát k závodům v Liberci

Plakát k závodům v Liberci Zdroj: skiflying-harrachov.cz

V Liberci se však ke slovu dostane i odvětví, které má řadu příznivců, ale i odpůrců. Předskokankami svým mužským kolegům budou totiž ženy a dívky. Jejich závod začíná v pátek od 14:00 prvním kolem, druhé má pak plánovaný začátek o hodinu později. Muži by se na start závodu měli postavit v 18:00, finálové kolo pak začne hodinu poté.

Vstupné na závod je za 200 Kč pro dospělé, děti a studenti mají vstup zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Liberci si dají dostaveníčko skokané na lyžích