Sport

V létě budou v Brně závodit i superbiky

Martin Slabý

7. 1. 2011

Léto bude na brněnském Automotodromu plné akcí. Prostor mezi MS cestovních vozů a motocyklovou Grand Prix si totiž pro svůj závod zarezervovaly superbiky. Na těch si zde v rámci mistrovství světa zazávodí světová elita 8. července.

V červenci budou v Brně závodit superbiky

V červenci budou v Brně závodit superbiky Zdroj: youtube.com

V závodech superbiků už několikátou sezónu závodí i český jezdec Jakub Smrž, který by se tak měl představit i domácím divákům v Brně. Poslední ročník znamenal pro sedmadvacetiletého závodníka pohoršení o tři příčky, když v celkovém pořadí skončil třináctý. Jeho cíle pro tento rok, který stráví v novém týmu Liberty Racing, jsou však vyšší. Jak sám říká, rád by se pohyboval kolem stupňů vítězů. Jedním dechem však dodává, že ještě před testováním, které proběhne v tomto měsíci, je těžké cokoliv odhadovat.

KOUPIT LÍSTKY ZDE

Právě stupně vítězů byly Smržovým dosavadním největším úspěchem, když v roce 2009 v Assenu skončil třetí. Ve stejné sezóně pak dosáhl i svého nejlepšího celkového výsledku v ročníku, když jej zakončil na desátém místě. V roce 2010 superbikům suverénně kraloval Ital Max Biaggi, který se radoval celkem z deseti dílčích vítězství a před celkově druhým Britem Haslamem měl po poslední jízdě náskok 75 bodů.

V loňské sezóně si Smrž v Brně nepřipsal ani bod, když ani v jednom ze dvou závodů nedojel do cíle. Jak se mu bude dařit letos v červenci, můžete vidět na vlastní oči. Vstupenky jsou k dispozici již teď v síti Eventim.