Menu
TOPZINE.cz
Cestování

V Las Vegas panuje hazard, hazard a zase hazard

Redakce

Redakce

29. 5. 2010

Do roku 1931 tu bylo gamblerství zakázáno, a kdyby to nevadský zákon před skoro sedmdesáti lety nezrušil, miliony turistů by přišly o jedinečnou příležitost – prohrát svůj majetek ve městě hříchů, Las Vegas.

Las Vegas, Autor: Pavla Brodacká

Hazardní hry ale, i když to může znít směšně, pomáhají vegaským školám, které finančně podporují.  A bez kasin bychom dnes asi nemohli obdivovat ve své době největší vodní přehradu, Hoover Dam.

Od založení Las Vegas letos uplyne 105 let a od roku 1905 se toho hodně změnilo. Z pouště vyrostla jedna z největších sídel hracích automatů, hotely zaplnili turisté z celého světa, někteří sem dokonce jedou tisíce a tisíce kilometrů, aby je oddal Elvis Presley. Díky neustálému proudu zvědavců Las Vegas nikdy nespí.

Přehrada Hoover Dam, Autor: Pavla Brodacká

Ráj jen na první pohled

Centrem města je ulice Las Vegas Boulevard, která je jinak nazývána The Strip. Na ní nalezneme všechny nejvýznamnější kasina a hotely. Co budova, to perla. Můžeme obdivovat egyptskou moderní pyramidu, zámek jako z pohádky nebo třeba ostrov zákeřných pirátů.

Las Vegas, Autor: Pavla Brodacká

Chcete zažít adrenalin?

Jistě, Las Vegas je adrenalin sám o sobě, ale podle mého názoru zvedne stresový hormon letecký výlet nad Grand Canyonem. Tento kaňon vyvtořený řekou Colorado je součástí národního parku se stejným jménem. Máte různé možnosti, jak obdivovat tamní krásy – malým letadlem, helikoptérou nebo limuzínou. Ale pozor! Pokud trpíte závratěmi při turbulencích, tak se rozhodně nevydávejte na let nad Grand Canyonem v létě. Věřte mi.

Grand Canyon, Autor: Pavla Brodacká

Led uprostřed ohně

Grand Canyon je na první pohled tvořený rudým povrchem, ale při bližším pohledu poznáme, že údolím protéká nejedna řeka. Na jedné z nich, Coloradu, stojí jedna z největších vodních nádrží na světě. Hoover Dam byla postavena ve 30. letech 20. století a od té doby hlídá přehradní uměle vytvořené jezero Mead.

Jezero v Grand Canyonu, Autor: Pavla Brodacká

Když už se do Las Vegas nedostanete osobně, určitě vám jeho atmosféru přiblíží některé z mnoha filmů nebo seriálů, které se právě ve městě hříchů odehrávají. Třeba Kriminálka Las Vegas nebo Dannyho parťáci.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Las Vegas panuje hazard, hazard a zase hazard