Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

V Kalichu opět vládne Touha. Dynamický muzikál zůstane jen do června

Jana Kumherová

Jana Kumherová

19. 2. 2014

Muzikál Touha se v novém rouchu vrátil na prkna Kalichu. Příběh odehrávající se napůl v podsvětí a napůl v muzikálovém zákulisí uvidí diváci pouze do června.

FOTO: Touha

Muzikál z divadelního prostředí staví zejména na masových scénách. Zdroj: Kalich

Mladý vězeň se vcelku smířil s tím, že má ve své cele strávit ještě dvanáct let. Dokud nenalezl v časopise fotku herecké hvězdy a bláznivě se do ní nezamiloval. Když už uteče i z basy, aby se přihlásil na společný konkurz, nedokáže ho nic odradit.

Že to napoprvé nevyjde a do hry ho nechtějí obsadit? Že si jeho velká láska chystá svatbu s producentem muzikálu? A že mu jde kriminálka po krku a jeho fotka se objeví na titulní stránce? Co z toho by byla překážka, když je touha opravdová?

Příběh je vám možná povědomý z filmu Kvaska. Na rozdíl od kinematografického díla ale v divadle uslyšíte daleko více písní a uvidíte více choreografií.

FOTO: Touha

Touha je divácky velice úspěšnou inscenací.

Představení nás přenáší z prostředí pouličního plácku přes divadelní zkušebnu do vězení a na policejní stanici. Sledujeme usilovné pátrání po hledaném vrahovi, korupční pletky mezi „velkými zvířaty“ i prostou divadelní zkoušku, kterou mohou doprovázet dramatičtější situace než zásah kriminálky ve zlodějském doupěti.

Každá postava má velmi specifické rysy, které jsou jako ve frašce často převáděny až do extrému. A jakkoli jsou někdy vtipy příliš přehnané, z celkového hlediska vás muzikál skvěle pobaví. Ostatně i sami autoři ho považují za to nejveselejší, co kdy vytvořili.

FOTO: Touha

Do Kalichu se Touha vrátila pouze do června.

Od první premiéry Touhy uplynulo již více než pět let. Po 350. repríze opustil jeviště a nyní se vrátil v pozměněné podobě. Hlavním impulsem pro návrat se mu stali právě návštěvníci, kterým Touha začala scházet.

„Diváci si často píší o návraty všech titulů z dílny Mirjam a Daniela Landových, které jsme uvedli, tedy o Krysaře, Tajemství i Touhu. Právě u Touhy je toto volání dlouhodobě nejhlasitější, proto mu nyní vycházíme vstříc,“ vysvětluje producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek. 

Touha, Divadlo Kalich, náměst, libreto a režie:Mirjam Landa, hudba a texty písní: Daniel Landa, hrají: Roman Tomeš/Michael Kluch, Markéta Procházková, Heňo, Roman Pomajbo, Oldřich Smysl/Michal Pleskot, Rudolf Hrušínský ml., Jan Apolenář a další
Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Kalichu opět vládne Touha. Dynamický muzikál zůstane jen do června