Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

V jakém kraji je nejvíce volných míst pro operátora ve výrobě a kde si vyděláte nejvíce?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

19. 10. 2021

Je poptávka po zaměstnancích pracujících ve výrobě. Pracovní portál Profesia CZ v posledních letech nabízí kolem 5 000 nabídek míst pro operátory strojů a zařízení ročně. Hlad po nových zaměstnancích nezchladila ani covidová krize a v současné době je situace srovnatelná s dobou před pandemií. 

Již dávno neplatí, že zaměstnavatelé lidem v dělnických profesích nenabízejí benefity. V nabídkách zveřejněných na Profesia.cz patří mezi nejčastější benefit dovolená navíc (48 %), zaměstnanci dostávají mimořádné odměny, stále běžnější je i náborový příspěvek.

Uplatnění najdete nejlépe v automobilkách a spolupracujících firmách

Nejvíce volných míst v současné době nabízí automobilový průmysl – na Profesia.cz je pro operátory strojů a zařízení vhodných to 34 % nabídek ze všech v tomto oboru, celkově se zatím letos jednalo o téměř 900 nových míst. To ale není nic překvapujícího, automobilový průmysl zajišťuje více než pětinu objemu výroby celé České republiky a přímo zaměstnává více než 120 tisíc lidí. S firmami, které jsou na něj navázané, představuje téměř třetinu výrobních kapacit.  Velké množství nových sil potřebuje nasát i strojírenský průmysl a elektrotechnický průmysl. 

Nejvíce volných míst je teď v Jihomoravském kraji, nabídky jsou i do zahraničí

Největší nabídka míst na pozici operátorů ve výrobě je v Jihomoravském kraji – aktuálně, i v předcházejících dvou letech. Co do počtu volných míst následují Středočeský a Plzeňský kraj. Na Profesia.cz ale najdete i možnosti uplatnění v zahraničí. Kromě Slovenska u nás najdete práci i v Německu, v Holandsku, Finsku nebo Rakousku. Ročně v této profesi nabízíme cca 5 000 možností uplatnění.

Kde si vyděláte nejvíce?

Celková průměrná mzda operátorů strojů a zařízení včetně odměn v současné době lehce převyšuje 28 500 Kč. Nejvyšší mzdy mají operátoři strojů a zařízení v chemickém (30 695 Kč), automobilovém (29 984 Kč) a elektrotechnickém průmyslu (29 963 Kč).

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

V jakém kraji je nejvíce volných míst pro operátora ve výrobě a kde si vyděláte nejvíce?