Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

V hlavní roli já na DVD: Černý humor, kritika popkultury a pár mrtvých k tomu

Jiří Hannich

Jiří Hannich

11. 5. 2010

!DVD!Žánr černé komedie je znám tím, že si dělá legraci z věcí, o nichž se mezi slušnými lidmi nežertuje, nabízí záplavu absurdních scén a velice drsný až obhroublý humor. Černá komedie zkrátka nemá úctu před ničím a před nikým. V hlavní roli já je však drsnější a černější než většina černých komedií, které jste mohli doposud vidět.

V hlavní roli já na DVD Zdroj: distributor filmu

Film

Mark je neúspěšný herec, který pendluje od konkurzu ke konkurzu a všude se dočká jen kousavé kritiky režiséra. Jeho bratr je upoután na invalidní vozík, nejlepší kamarád zase holduje alkoholu a hazardním hrám. Jelikož Mark nemá dostatek peněz, hrozí mu, že přijde o střechu nad hlavou. Oporu navíc nenachází ani ve své přítelkyni, toužící po přívlastku bývalá. Pod kotel absolutního zoufalství však lze ještě přiložit, v Markově okolí se totiž začnou kupit mrtvoly.

>>> DVD si za 285 Kč můžete koupit tady <<<

Titulní roli si střihnul Mark Doherty, jehož skvěle doplňují Dylan Moran (jistě ho znáte ze sitcomu Black Books) a v menších partech Amy Huberman nebo třeba Jonathan Rhys Meyers. Vnímavý divák jistě postřehne skryté utahování si z hollywodských schémat.

V hlavní roli já na DVD Zdroj: distributor filmu

DVD

O zábavu je postaráno titulním snímkem, bonusy již nejsou. Můžete si alespoň pohrát s nabídkou scén či nastavením zvuku a titulků.

Žánr: Komedie

Stopáž: 83 minut

Režie: Ian Fitzgibbon

Hrají: Mark Doherty, Dylan Moran, Amy Huberman, Jonathan Rhys Meyers aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V hlavní roli já na DVD: Černý humor, kritika popkultury a pár mrtvých k tomu