Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

VIDEO: V Drážďanech mají dům hrající v dešti. Tóny vyluzuje podivný okap

Kamila Nováková

Kamila Nováková

20. 5. 2012

FOTO: Kunsthof - Hof der ElementeVeselé modré pruhy nejsou to hlavní, co činí stěnu německého domu zvláštní. Nalézá se tu nevšední plastika, která funguje jako okap.

FOTO: Drážďany - Kunsthof

Dešťová voda proudí veselou cestou až do kanálu pod největším trychtýřem.

Roury, žlábky, trubky a trychtýře, to vše se nachází na stěně domu, jenž je součástí komplexu s názvem Kunsthof (v překladu dvůr umění), ve studentské čtvrti Drážďan, Neustadtu.

Inspirací pro vytvoření netradičního okapu na modré fasádě byla výstřední architektura Petrohradu. Na nápadu a jeho zpracování se podíleli tři umělci: sochařka Annette Paul, designér nábytku Christoph Roßner a sochař André Tempel.

Modrá stěna však představuje jen Hof der Elemente, tedy dvůr živlů či prvků, a to rozhodně není z Kunsthofu vše. Nalézá se tu dále například žlutá stěna posetá zlatými hliníkovými plíšky, Hof des Lichts (dvůr světel), nebo Hof der Fabelwesen (dvůr pohádkových bytostí) zdobený mozaikami s fantaskními postavami.

Dešťová performance

S deštěm v jednom z koutů Drážďan začíná představení, snad koncert o jednom herci či jednom hudebníkovi – vodě. Možná zavítáte do Drážďan a předpověď bude říkat, že v následujících dnech nepadne z nebe ani kapka, přesto se nemusíte bát, že byste o dešťovou performanci přišli.

Štítek na domku oznamuje, že hra dešťové vody se koná v sezóně od jara do podzimu každou půlhodinu od 13.00 do 19.00 a o víkendech od 10.00 do 20.00. Tak už snad jen popřát příjemný poslech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: V Drážďanech mají dům hrající v dešti. Tóny vyluzuje podivný okap