Menu
TOPZINE.cz
Cestování

V Číně mají svůj zámek Versailles. Jde o farmaceutickou továrnu

Redakce

Redakce

31. 1. 2012

FOTO: čínské versaillesV továrně byste čekali strohé prostředí, stavební stroje a holé stěny. V Číně si však pracovníci továrny Harbin Pharmaceutical Group mohou dopřát luxus ve stylu Versailleského zámku Ludvíka XIV.

FOTO: čínské versailles

Interiér se opravdu spíše podobá barokním zámkům, Zdroj: odditycentral.com

Občany Harbinu, města na severovýchodě Číny, pobouřily fotky státem kontrolované harbinské farmaceutické společnosti. Nesouhlasí s použitím svých peněz na něco tak bezvýznamného, jako je krása továrny, když je mnohem více důležitých problémů. Mluvčí společnosti řekl, že jsou to jen pomluvy a že fotky byly pořízeny v muzeu čínského současného umění, které sídlí v jiném patře stejné budovy jako továrna.

FOTO: čínské Versailles

Zaměstnanci si dopřávají vrcholného luxusu

V každém případě se zdá divné, že by se současné čínské umění podobalo tolik tomu evropskému v 17. století; zlatem ozdobené zdi, honosné lustry a podobně. Ještě podivnější je, že některé místnosti vypadají jako konferenční sály. A rozhodně nejpodivnější jsou fotky z internetových stránek společnosti, kde jsou i fotky z muzea s bílými zdmi, dřevěnými podlahami a po honosných lustrech ani památky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Číně mají svůj zámek Versailles. Jde o farmaceutickou továrnu