Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

V Číně explodovalo skladiště. Potvrzeno 7 mrtvých a 400 zraněných

ČTK

ČTK

13. 8. 2015

Neobyčejně mohutný výbuch dnes otřásl čínským přístavním městem Tchien-ťin, které leží asi 150 kilometrů jihovýchodně od metropole Pekingu. Podle čínských médií bylo zabito sedm a zraněno až 400 lidí, tlakovou vlnu pocítili ve vzdálenosti několika kilometrů.

pozar_tovarna_skladiste_vybuch_ohen

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Podle nepotvrzených zpráv došlo k sérii explozí v přístavním skladišti průmyslové zóny Pin-chaj. Nejmohutnější výbuch měl podle expertů sílu 21 tun trinitrotoluenu. Ve skladu byl podle agentury Nová Čína uložen „nebezpečný náklad“, majitelé měli údajně všechna potřebná povolení. Šlo buď o trhaviny nebo zápalné látky.

Očití svědkové vypověděli, že nejprve zahlédli obří ohnivý kotouč, po němž zazněl silný výbuch. Někteří ze zraněných jsou podle Nové Číny ve vážném stavu, po dalších případných obětech záchranáři ještě pátrají. Na místo neštěstí se dostavila stovka hasičských čet, oheň se údajně už podařilo dostat pod kontrolu. Dva hasiči jsou nezvěstní.

Obyvatelé okolních obcí se údajně domnívali, že jde o zemětřesení. Okolní domy jsou bez elektrického proudu, tlaková vlna rozbila stovky oken. V místě výbuchu zuřil požár, který dosahoval výše stovek metrů. Výbuch je zaznamenán i na družicových snímcích, tvrdí ruská média.

Město Tchien-ťin, kde žije zhruba 7,5 milionu obyvatel, je důležitou dopravní křižovatkou a průmyslovým střediskem se silnými hospodářskými vazbami na Peking.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Číně explodovalo skladiště. Potvrzeno 7 mrtvých a 400 zraněných