Menu
TOPZINE.cz
Apetit

V červenci budou Hvězdné války trendy a cool

Jan Nohovec

Jan Nohovec

10. 6. 2009

Festival fantazie se na našem serveru propíral již několikrát a stoprocentně ještě několikrát propírat bude, protože má tak široké spektrum programu, že se o něm dá psát do nekonečna a přitom stále přibližovat neznámá fakta. Tentokrát se podíváme na linii Hvězdných válek, která bude na fanoušky čekat od pátku 3. do pondělí 6. července.

Letos si na nás hlavní organizátoři David Dam Macháček a Eliška Annaud Vyhnánková připravili program zasvěcený heslu „Každý den Star Wars linie na FF bude mít svůj vrchol“, protože jim přišlo moc jednotvárné mít galavečer jen jednou za celou dobu konání conu.

„Hned v pátek 3. července se návštěvníci FF mohou dozvědět, jak se správně chovat na conu v zábavné přednášce Etiketa na conu. Humornou, přesto však decentní formou večerem provede dvojice Dam a Budji, ke slovu se dostane také odborník na etiketu Ladislav Špaček. Návštěvníci přednášky se seznámí s obecnými pravidly společenského chování ovšem v podobě, kterou mohou aplikovat pro svůj pobyt na conu. Přednáška patří do série programu, který organizátoři nazvali Geek & Trendy a má zbourat předsudky o společenské neohrabanosti fanoušků sci-fi, či chcete-li geeků,“ uvedli organizátoři Star Wars linie.

Naopak sobota i neděle se ponesou v duchu soutěžním. Je již tradicí, že si organizátoři berou na paškál známé televizní show. Po CSWU hledá superstar, Star Wars Dance či Force faktoru se na první červencový víkend chystají hned dva kousky z české popkultury. V sobotu se návštěvníci mohou přijít pobavit na SW verzi kdysi velmi oblíbeného pořadu Kufr, kam dorazí i celebrity coby poradci. Bude také pantomima a chybět nesmí ani kníratý moderátor se svým věrným produkčním. Naopak v neděli přijde řada ty trochu kreativnější. V pořadu „Star Wars improvizační liga“ půjde o divadelní souboj dobrovolníků z řad diváků na téma, jež si zvolí samo publikum.

„Star Wars linie bude končit v pondělí 6. července. A jak zakončit pořádnou trendy linii jinak než pořádnou party? Na diváky je připravena diskotéka Ein Kessel Buntes (pozor nezaměňovat s klasickou východoněmeckou show, jde o ten Kessel, o kterém mluvil Han Solo ve Hvězdných válkách). Fanoušci se mohou přijit pobavit za rytmů hudby ze 70. a 80. let a možná se dočkají i překvapení, protože tahle party rozhodně nebude jen tak ledajaká,“ slibují organizátoři.

No a samozřejmě, že nejen po večerech je živa SW komunita. Pro ty, kteří se vyskytují i na denním slunci, je taktéž připraven bohatý program. Na své si přijdou i milovníci nového seriálu The Clone Wars, knih, comicsů a her ze světa Hvězdných válek a mnoho dalšího, nevyjímaje možnost poznat se s desítkami dalších fandů, kteří budou stejně geek & trendy jako právě vy. Proto si rudě označte v kalendáři čtveřici červencových dní, na které prostě musíte vyrazit do Chotěboře, protože bezpochyby je na co se těšit.

Podrobné info najdete na stránkách conu www.cswu.cz/ff .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V červenci budou Hvězdné války trendy a cool