Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

V čem si to vlastně šlapete?

Redakce

Redakce

12. 7. 2010

Je léto a všichni shazují ze svého těla, co to jen jde. Kraťásky, tílka, kšiltovka, žabky… A někdy si někteří z nás ani neuvědomí, že třeba to, co jim připadá úžasné, je kriticky hrozné. Nakoukněte do světa módních hříšníků se mnou, mým kritickým okem.

Festival kostýmů - Bestival, Zdroj: archiv Bestival

Nedávno jsem odjížděl od sestřenice a cestou z šaliny spatřím takový hezký mladý pár, který má obuté žabky. Už při pohledu, jak se jim práší na jejich nožky, jsem zakroutil hlavou. Jste líní se obout do sandálků? Řeknete si: „Ale co, je léto. Jsou pohodlné a nebudu se pařit v teniskách.“ Tohle je chyba. Nemáte-li zajištěnou pořádnou oporu chodidel, vaše noha se namáhá několikrát více a rovná deska vám naprosto zdeformuje nohu.

Tak si pamatujte, že když už žabky, tak jedině k vodě, kam přijedete a boty odhodíte. K tomu zvuk jejich pleskání, mě osobně celkem ztrapňuje. A v tolika obchodech mají tenké a vzdušné tenisky či sandálky za tak skvělé ceny. O ponožkách v sandálech radši nenapíšu ani odstavec!

Zdroj: rocknrollbabywear.com

Další věc mi přijde daleko horší. Je to typ pokrývky hlavy – látkový klobouk. Nejsme malá děcka, co se čvachtají v brouzdališti a potřebují se vyvarovat úpalu. Co potom znamená, když má dospělý, kudrnatý, zarostlý chlap připláclý klobouček na své obří hlavě? Vám to nepřijde k smíchu? Slaměné, ty jsou úžasné. Buřinky jsou tak elegantní. Některé kšiltovky jdou ještě vydržet. Ale maskáčový klobouk je totální sebevražda.

Co dál? Řekl bych, že mě dožírají tříčtvrťáky s tou stovkou kapes. Tam si lidé nastrkají všechny možné věci a pak je zase po celých kalhotách hledají. Říkejte si co chcete o tom, jak moc je to pohodlné a úschovné, ale mně to stejně přijde jako kýč.

Zdroj: mammothcleaningsupplies.co.uk

Když v letních dnech vyjdete z domu, tak vás určitě sluneční paprsky zapálí v očích. Automaticky tedy vytáhnete brýle a razíte dál. I já si na sluneční brýle potrpím. Celkem mám troje a i tak je nedokážu pokaždé sladit. Ale já nemám ty typicky ošklivé brýle od Vietnamců, s těmi cvočky a cetkami po stranách. Jsou nesymetrické a vytváří arogantní pohled.

Chápu, že rubriku Móda a styl nebude číst rybář. Ale vy, co ano, si z toho zkuste něco vzít. A možná tak i zazáříte. Myslete i na své zdraví, na které právě v tomto oboru není pokaždé brán ohled. U mě ale pořád vítězí pravidlo, že pro módu se musí trpět!

Rayban-wayfarer, Zdroj: wikimedia.org

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V čem si to vlastně šlapete?