Menu
TOPZINE.cz
Sport

European Tour Czech Open vyhrál Švéd, Henningssona vystřídal na trůnu Hanson

Redakce

Redakce

23. 8. 2010

FOTO: Golfový míčekV neděli večer skončil v Čeladné turnaj  série European Tour Czech Open. Z vítězství se po play-off radoval Švéd Hanson. Žádný z českých hráčů neprošel cutem.

FOTO: Peter Hanson

Peter Hanson s trofejí pro vítěze Czech Open 2010 Zdroj: czechopen2010.cz

Předposlední srpnový víkend měli čeští diváci možnost zhlédnout v rámci Czech Open 2010 skvělý evropský golf. Ačkoliv účast v Čeladné pár dní předem odřekly největší hvězdy jako Molinari, Jaidee nebo Khan, bylo určitě na co se dívat.

Již první den vytvořil nový rekord hřiště (s parem 72) Ind Kapur, který zahrál 66 ran a dostal se tak do vedení. Jen jednu ránu za Kapurem zakončili čtvrteční kolo Švéd Hanson a Argentinec Goya. Druhý hrací den se nesl ve znamení hráčských snah projít cutem a zúčastnit se tak i víkendových kol. Cutem bohužel neprošel žádný z českých golfistů, nejblíže tomuto cíli byl mezi profesionály Viktor Skalle, kterému cut utekl pouze o ránu. O dva údery pak zaostali amatéři Příhoda a Mrůzek. Cut se však v žádném případě netýkal Shana Lowryho, který vylepšil rekord hřiště na 64 ran. Na špici laederboardu se po druhém dni vyšplhal Peter Hanson.

Do třetího dne, známého mezi přiznivci golfu jako moving day, vykročilo postupně pětašedesát golfistů. Sobota svědčila designerovi čeladenského Old Course a tváři turnaje Miguelu Angelu Jiménzovi. Jiménez zahrál pět ran pod par a rázem se dělil o druhé místo s Angličanem Dysonem. Dosavadní lídr ze Skandinávského poloostrova Peter Hanson nejenže dokázal uhájit své vedení, ale ještě jej navýšil na čtyři rány.

FOTO: Vlajky v Čeladné

Vlajka s logem Czech Open 2010 a státní vlajka České republiky

Neděle nabídla dramatické vyvrcholení

V neděli byl poslední flight tvořen velmi atraktivním duem Jiménez – Hanson. Lídr turnaje se přesvědčil, že vyhrát v Čeladné není vůbec snadné, když první devítku dokončil se skóre +2. První místo tak alespoň na část kola připadlo mladému Angličanovi Gary Boydovi, který prvních 9 jamek obešel za -5, na druhé devítce hrál však pouze +1. Celkově tak Angličan na turnaji uhrál -10. Oblíbenec čeladenského publika Španěl Jiménez své naděje na vítězství definitivní ztratil na jamce č. 15, kde poslal svůj drive do vodní překážky a odnesl si dvě rány nad par. Jiménezův kolega z flightu Hanson obešel svou druhou devítku za even par a celkově skončil, stejně jako Boyd, na skóre -10. Obdobné skóre si připsal také, po sobotě třináctý, Ir Peter Lawrie.

Všichni tři hráči se skóre -10 tak absolvovali play off, ze kterého musel vzejít vítěz. Play off se odehrálo na 18. jamce, kde se shromáždilo více než 10 tisíc diváků. První jamka rozstřelu však vítěze nepřinesla, neboť ji všichni hráči zakončili v paru. Nejblíže vítězství byl Peter Lawrie, jehož chip se odrazil od hrany jamky ven. Opakovaný rozstřel nakonec rozhodl ve svůj prospěch Švéd, který proměnil dlouhý putt do birdie. Hanson tak napodobil svého krajana Hennigssona, který turnaj vyhrál v loňském roce. Vítězství je pro Hansona o to sladší, že mu dopomohlo k přímé kvalifikaci do týmu Evropy pro prestižní Ryder Cup.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

European Tour Czech Open vyhrál Švéd, Henningssona vystřídal na trůnu Hanson