Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V Brně zakoncertují newyorští The Swans. Objevte s nimi terapii hlukem

Jana Popelková

Jana Popelková

4. 3. 2013

Americká formace The Swans zamíří po několika letech koncertovat do Brna. Posluchačům se zde představí 14. března v klubu Fléda.

Swans Zdroj: facebook.com

Swans Zdroj: facebook.com

Kapela původem z New Yorku je známá především svými hudebními experimenty, kterými od roku 1982 obohacuje nejen noise rockový žánr. V Brně odehrála tajný koncert v roce 1987, a to v klubu Šelepova. Swans prošli mnoha personálními změnami, během kterých se v kapele vystřídalo téměř dvacet hudebníků. Jediným původním členem a duchovním otcem z původní sestavy je zpěvák a multiinstrumentalista Michael Gira. Výraznou osobností kapely byla i klávesistka Jarboe.

Od roku 1997 do 2010 nebyla kapela nijak hudebně činná, protože se její členové věnovali bočním projektům. O to v lepší formě se v roce 2010 vrátili a nahráli album My Father Will Guide Me up a Rope to the Sky, jehož tématy byly sebevražda a víra.

Noiseová meditace

Znovusjednocená kapela pak pokračovala a výsledkem bylo kritikou velmi dobře hodnocené album The Seer (2012), pro které jsou charakteristické často opakované melodické nebo rytmické postupy, což desce dodává poměrně meditační ráz. Převažuje zde instrumentální složka nad vokální a pracuje se zde s dlouhými hudebními celky. Gira k tomuto dílu uvedl, že se určitě nejedná o poslední desku.

The Swans v ČR zahráli naposledy v listopadu 2012. Jejich brněnský koncert začne ve 20:00 a jako předskokan se objeví Jamie Stewart z americké kapely Xiu Xiu. Vstupenky lze v předprodeji pořídit za 450, na místě pak za 550 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Brně zakoncertují newyorští The Swans. Objevte s nimi terapii hlukem