Menu
TOPZINE.cz
Z domova

V Brně uniká zemní plyn. Bylo evakuováno 620 lidí včetně mateřské a základní školy

ČTK

ČTK

4. 9. 2015

V Arménské ulici v Brně-Bohunicích unikal ráno zemní plyn. Hasiči evakuovali základní, mateřskou školu i lidi z okolních domů. Třídy a své domovy muselo celkem opustit 625 lidí, řekl ČTK mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Nikdo nebyl zraněn.

hasici_auto_strach_hruza

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

„Únik nastal ve výkopu mezi mateřskou a základní školou. Byl masivní. Proč k němu došlo, to zatím nevíme. Plynaři zastavili přívody plynu, čímž zamezili dalšímu úniku,“ uvedl mluvčí.

Podle regionálního mluvčího RWE Pavla Zajíce plynovod narušila externí stavební firma při opravě chodníku. „Nyní je již únik zajištěn a začne oprava, která by měla být hotova asi za tři hodiny. Pracovníci RWE se budou snažit provést opravu bez odstávky odběratelů a tudíž bez omezení dodávky plynu v oblasti,“ uvedl Zajíc.

Asi 600 dětí opustilo s učitelkami třídy a jsou nyní na hřištích a volných prostranstvích sídliště v Brně-Bohunicích. Z okolních domů hasiči odvedli tak 25 lidí.

Na místě zasahují desítky hasičů. Evakuace lidí byla podle hasičů bez větších problémů. Oblast je z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Autor ČTK

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Brně uniká zemní plyn. Bylo evakuováno 620 lidí včetně mateřské a základní školy