Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

V Bertolucciho chystaném filmu se proletíme na koberci

Redakce

Redakce

20. 3. 2011

Kultovní italský filmový režisér Bernardo Bertolucci řekl ve středečním rozhovoru k jeho sedmdesátým narozeninám, že tento rok začne pracovat na svém prvním 3D filmu. Bude to prý jako jízda na létajícím koberci. Bertolucci je znám například filmem Poslední císař.

Ukázka z Bertolucciho filmu Snílci, Zdroj: youtube.com

V rozhovoru prozradil, že na podzim letošního roku bude dělat nový film, a to v současně velmi populární technologii 3D. Tuto technologii chce ovšem použít jinak, než jak jsme to mohli vidět u filmů jako Avatar či jiných snímků, které jsou charakteristické těmito speciálními efekty. Jak řekl, chce sedět na létajícím koberci, který tato technologie nabízí. Film bude vycházet z literární předlohy, konkrétně italského románu Já a ty z pera Niccola Ammanitiho. Kniha vyšla loni a jedná se o příběh o lásce dospívajícího.

Poslední císař ověnčený Oscary

Bernardo Bertolucci se nejvíce proslavil filmem Poslední císař, který byl oceněn Oscarem za režii, scénář a nejlepší film. Nominaci na Oscara obdržel i jeho snímek Poslední tango v Paříži. Zatím posledním počinem je film Snílci z roku 2003. Jde o erotický příběh lásky, odehrávající se na pozadí studentských nepokojů v Paříži roku 1968.

Jaký bude jeho nový film? Můžeme očekávat něco radikálně jiného, či opět starého dobrého Bertolucciho? Bude jízda na létajícím koberci úspěšná?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Bertolucciho chystaném filmu se proletíme na koberci