Menu
TOPZINE.cz
Hudba

V Batalionu zazní Kafka v rytmu německého elektra

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

25. 10. 2010

foto: Kommando ElektrolyrikV klubu Batalion zítra, tedy 26.října, vystoupí němečtí Kommando Elektrolyrik. Tato formace kombinuje elektronickou hudbu a literaturu a pro své zítřejší vystoupení si připravila i nové kousky inspirované německo-českými autory, např. Franzem Kafkou.

foto: Kommando Elektrolyrik

kapela Kommando Elektrolyrik vystoupí 26.10. v pražském klubu Batalion

Uskupení Kommando Elektrolyrik vzniklo v roce 2008 z autorské skupiny Kommando Schreibmaschine. Hudbu spojují s literárními produkcemi a dávají tak vzniknout – abych parafrázoval jejich název – lyrice v rytmu elektra. Za sebou mají již přes 100 koncertů po evropských barech, knihovnách, literárních domech, kavárnách a klubech a zítra, 26.října od 20:00, předvedou svůj um v pražském klubu Batalion.

Kraftwerk se nemusí stydět

Lokace pro své koncerty si vybírají tak, aby přiblížili elektronickou hudbu tam, kde se běžně příliš nehraje – touto snahou o její rozšíření jsou tak trochu duchovními nástupci legendárních Kraftwerk. Vliv svých starších krajanů pak nezapřou ani ve své hudbě, ovšem literatura je v jejich tvorbě natolik důležitá, že přece jen hudbu trochu zatlačuje do pozadí. Na jejich nahrávkách tak nenajdete uši rvoucí beaty, ale zato se necháte unášet frázováním textu, podkresleného klávesovými linkami.

Koncert pořádá Pražský literární dům za podpory informačního centra DAAD v Praze.

Kommando Elektrolyrik si pro své vystoupení v Batalionu připravili několik nových skladeb inspirovaných tvorbou a životy německo-českých autorů jako jsou Kafka, Brod, Meyrink a další. Máte-li tedy v oblibě německou a německo-českou literaturu, přijďte si zítra od 20:00 do Batalionu poslechnout, jak se dá skloubit s moderní hudbou. Sprechen Sie Deutsch?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Batalionu zazní Kafka v rytmu německého elektra