Menu
TOPZINE.cz
Cestování

V Austrálii pomáhají volně žijícím zvířatům. Vybudovali speciální kliniku pro netopýry

Soukromou kliniku pro netopýry a kaloně s traumatologickým centrem mají v australském Queenslandu. Vedou ji manželé, kteří této práci věnují veškerý svůj čas. Nejprve pečovali o všechna divoká zvířata, ale nyní se zaměřili pouze na netopýry.

FOTO: Netopýr

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Území v okolí Zlatého pobřeží, které nyní patří klinice pro netopýry, sloužilo ještě nedávno k úplně jiným účelům. Nejdříve byl pozemek využíván jako banánová plantáž, a později patřil k Domu na půli cesty pro mládež nebo se využíval jako bylinné léčebné centrum.

Vše se změnilo v roce 1999, když pozemek přešel do rukou manželům Wimberleyovým. Ti se rozhodli pomáhat divokým zvířatům a připojili se k organizaci Wildcare Australia. Koupili také vybavení, a na pozemku tak mohli poskytovat péči ptákům, plazům, želvám a dalším obyvatelům Austrálie. O několik let později si ale Terry a Trish uvědomili, že lépe budou moci pomáhat, když se budou specializovat pouze na určitou skupinu zvířat.

Wildcare Australia je nezisková organizace, která se zabývá péčí o divoká zvířata. Její pracovníci pomáhají zraněným nebo osiřelým divokým zvířatům a podílejí se i na jejich návratu do volné přírody. Organizace také samozřejmě pořádá vzdělávací akce pro veřejnost a podporuje ochranu volně žijících zvířat.

Pro Wimberleyovi nebylo jednoduché se rozhodnout, jaký druh zvířat upřednostní, ale nakonec si vybrali netopýry a kaloně. Samozřejmě se chtěli o těchto zvířatech dozvědět co nejvíce, ale bylo pro ně celkem obtížné najít odborníky, kteří by jim skutečně poradili. Terry a Trish strávili stovky hodin výzkumy i terénními studiemi, jejich nedávná expedice byl výlet dlouhý 10 000 kilometrů, na kterém strávili skoro celý měsíc.

Pokud se manželů někdo zeptá na zajímavé vzpomínky z expedic, vyprávějí hlavně o vzácných druzích netopýrů. Díky výzkumům ale získali hlavně cenné zkušenosti, které jim umožňují poskytnout zvířatům ještě lepší péči. Manželé své klinice pro netopýry a kaloně věnují veškerý svůj čas a ročně ošetří přes tisíc zvířat. Pro jejich práci jsou však velmi důležité finanční dary od veřejnosti, jinak by klinika nemohla fungovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Austrálii pomáhají volně žijícím zvířatům. Vybudovali speciální kliniku pro netopýry