×
TOPZINE.cz

V Austrálii pohřbili pravnuka předposledního ruského cara. Žil v ústraní se psem

car Alexandr Kulikovsky
car Alexandr Kulikovsky

V severoaustralském Darwinu byl dnes pohřben Leonid Gurevich Kulikovsky, pravnuk předposledního ruského cara Alexandra III. Kulikovsky žil v ústraní pouze se svým psem v místní karavanové čtvrti, napsala agentura AP.

car Alexandr Kulikovsky

Kulikovsky, který byl Alexandrovým přímým potomkem a vzdáleným příbuzným britské královny Alžběty II., zemřel ve věku 72 let na konci září. Jeho tělo bylo od té doby uloženo v márnici, neboť úřady pátraly po rodinných příslušnících. V Dánsku, kde se Kulikovsky narodil, se jim podařilo najít sestru, která následně o úmrtí bratra jako člena exilové královské rodiny vyrozuměla představitele ruské pravoslavné církve v Austrálii.

Pohřbu se zúčastnili zástupci Ruska, Dánska i místní regionální samosprávy. Protože v Darwinu není ruský pravoslavný chrám, pietní ceremonie se konala v srbském pravoslavném kostele.

Rodina v prohlášení uvedla, že s Kulikovským ztratila kontakt po roce 1967, kdy z Dánska odjel do Austrálie. Zde pracoval u jisté vodárenské společnosti. Nikdy se neoženil a neměl děti. V Austrálii žil samotářským životem, o svém původu nehovořil. Pro místní byl znám pod přezdívkou Old Nick (Starý Nick).

Babičkou Kulikovského byla dcera cara Alexandra Olga Alexandrovna. Ta se svým manželem Nikolajem Kulikovským během revoluce v Rusku uprchla nejdříve na Krym a později se uchýlila do Dánska. Část carské rodiny Romanovců v čele s posledním carem Mikulášem II. zabili bolševici.

Autor ČTKDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..