Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Užijte si advent v Plzeňském kraji. Vytipovali jsme pro vás akce na víkend

Šárka Braumová

Šárka Braumová

10. 12. 2010

Odpočiňte si od vánočního shonu a navštivte jednu z památek v Plzeňském kraji. Přinášíme vám pozvánky na zajímavé tipy na víkend, jak si předvánoční čas co nejlépe vychutnat. Program je bohatý, stačí si jen vybrat.

FOTO: perníkový model zámku Nebílovy

perníkový model zámku Nebílovy, Zdroj: npu.cz

Tradiční adventní koncert se uskuteční 11. prosince od 17 hodin v klášteře Plasy, v kapli sv. Bernarda. Studentky konzervatoře Adéla Lučanská a Adéla Kuntzmanová zazpívají koledy a na klavír je doprovodí Zdeňka Ledvinová. Kromě koled zazní i skladby Gounoda, Brittena, Vivaldiho, Schuberta a mnoha dalších.

klášteře Kladruby vás čeká vánoční koncert v podání kapely Wyjou. Do kostela Nanebevzetí Panny Marie se vypravte 12. prosince. Od 18 hodin se kostelem rozezní vánoční písně a tradiční spirituály. Vstupné je dobrovolné.

Pokud máte rádi historii, na hradě Rábí si přijdete na své. Akce Vánoce na hradě aneb večery při svíčkách se koná 11. prosince. Po dobu dvou sobotních večerů vás čeká prohlídka při svíčkách, při které se vám naskytne jedinečná příležitost prohlédnout si hrad osvětlený pouze těmito romantickými plaménky.

Dozvíte se, jak se ve středověku slavily Vánoce, ohřejete se u velkých ohňů na nádvoří, a pokud ani to nebude stačit, můžete si zakoupit čaj nebo svařené víno. Hlavním programem po oba večery bude vánoční koncert v hradní konírně od 18 hodin, kde se vám představí Jana Lewitová a Lenka Mitášová.

Časy prohlídek: 16:30, 17:00, 16:40, 17:10, 18:50
na prohlídku je nutné se objednat telefonicky nebo e-mailem
Cena vstupenek:
dospělí 80 korun, studenti a důchodci 50 korun, děti do 6 let 10 korun

Zámek Nebílovy si pro vás připravil adventní prohlídku, při které zažijete jedinečnou atmosférou Vánoc na českém venkově. Můžete se těšit i na svařené víno, které je v ceně vstupenky. Zajímavostí je model zámku Nebílovy z perníku a marcipánu, který vytvořili žáci ZŠ v Nezvěsticích. K vidění je v rodinné černínské jídelně.

Poslední pozvánka patří hradu Švihov. Jak už název napovídá, výstava Hučí mi v úlu… bude zaměřena na včely, med, vosk, historii včel a včelařství a na související řemesla. Kromě výstavy samotné bude k vidění i ruční výroba svíček, pečení perníčků, medovník, výrobky z medu a různé ochutnávky. Každou adventní neděli se bude po vernisáži konat tematická přednáška k výstavě. Součástí akce bude i workshop, kde si můžete vyzkoušet výrobu svíček či zdobení perníčků.

Výstava bude probíhat:
11., 12., 18. a 19. prosince od 10:00 – 15:00
25. prosince do 2. ledna od 10:00 – 15:00
Vstupné: 20 korun

Přednášky k výstavě se konají:
12. a 19. prosince od 15 hodin
Vstupné na přednášku (včetně výstavy): 40 korun
V ceně vstupenek je ochutnávka medoviny zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Užijte si advent v Plzeňském kraji. Vytipovali jsme pro vás akce na víkend