Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2022

Uzávěrka Brněnské sedmikrásky se blíží!

Lucie Zinke

Lucie Zinke

27. 8. 2011

FOTO: SedmikráskaChcete-li získat trofej tradiční básnické soutěže Brněnská sedmikráska, máte nejvyšší čas! Zbývá poslední týden na zaslání soutěžních prací do redakce časopisu a nakladatelství Host. Na vítěze čeká 10 tisíc korun, šalinkarta na měsíc a další ceny.

FOTO: Sedmikráska

Brněnská kulturní sedmikráska - uzávěrka je za dveřmi! Zdroj: commons.wikimedia.org

Mezi básnickými výtvory ještě není jasný favorit a to i přesto, že se do soutěže přihlásilo i několik renomovaných básníků a osobností jako například čtyřiašedesátiletý písničkář Jaroslav Hutka z Prahy nebo dvaačtyřicetiletý básník žijící v Brně Petr Čichoň. Konkurence mezi Prahou a Brnem je tedy velká.

Téma jako zábava

Praha a Brno jsou města známá svou soupeřivostí a občasnou nevraživostí. O tomto vztahu koluje spousta vtipů, i proto bylo letos původní téma Brněnské sedmikrásky Nejkrásnější báseň o Brně pozměněno na Nejkrásnější brněnská báseň o Praze – nejkrásnější pražská báseň o Brně. Vyhlašovateli nejde jen o popis místa bydliště, ale o životní pocit, popřípadě o vtipný a výstižný odraz vztahu mezi těmito dvěma velkoměsty Čech a Moravy, vítané jsou i básně vážného charakteru nebo angažované.

Boje vrcholí. Stále ještě máte možnost vyhrát právě vy a získat patřičnou pozornost, básnickou slávu i finanční ohodnocení. Neváhejte s účastí, překvapte všechny Brňáky (nebo Pražáky) vaším talentem, vtipem, nadhledem, viděním jejich kraje. Příspěvky posílejte do 31. srpna do redakce Hostu. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny začátkem října na festivalu Brněnského kulturního Hostování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uzávěrka Brněnské sedmikrásky se blíží!